0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
Найкращою книжкою за півстоліття став роман «Англійський пацієнт»
Журі однієї з найпрестижніших літературних нагород – Букерівської премії – обрало найкращу книжку за останні 50 років. Володарем так званої Золотої Букерівської премії (Golden Man Booker Prize) став канадський письменник Майкл Ондатже, якого відзначили за роман «Англійський пацієнт».
 
 
Журі з п’яти членів нагороди обирало серед 51 кандидата, які здобули Букерівську премію за останні півстоліття. Спершу з них було складено короткий список, куди, окрім «Англійського пацієнта», потрапили «Місячний тигр» Пенелопи Лайвлі, «Вовчий зал» Гіларі Ментел, «Лінкольн в бардо» Джорджа Сондерса та «У вільній державі» Відьядхара Найпола. Згодом, за результатами відкритого громадського голосування, обрали переможця – роман «Англійський пацієнт».
 
 
Одна із членів журі, Каміла Шамсі, сказала: «"Англійська пацієнт" – це рідкісний роман, який пробирає до глибини душі і змушує повертатися до нього знову та знову, щоразу приносячи нову несподіванку та насолоду…  Уявлення Ондатже не визнає кордонів, коли воно рухається між Каїром, Італією, Індією, Англією, Канадою – між пустелями та віллами і ямами від бомб... І через все це він змушує вас закохатися у своїх героїв, жити їхніми радощами та їхнім горем».
 
 
Дія роману відбувається під час Другої світової війни – в ході Північно-Африканської кампанії, під час протистояння англо-американських та італо-німецьких військ. За сюжетом в італійському монастирі канадська медсестра доглядає за обгорілим пацієнтом – анонімним англійцем, травмованим до невпізнання, якого переслідують болісні спогади… Роман «Англійський пацієнт» подарував світову славу Майклу Ондатже, був перекладений багатьма мовами, 1992 року здобув Букерівську премію, а 1996-го – був екранізований.
 
 
Кадр з однойменної екранізації «Англійський пацієнт», 1996 рік
 
Вам може бути цікаво
Дві книжки Старого Лева отримали відзнаки Book Forum Best Book Award
«#НАШІ» – книжка про українців, якими захоплюється світ
Старий Лев на 25 Book Forum. Фото
Ірина Магдиш: «Головне завдання батьків і цієї книжки – показати, що в музеї може бути цікаво»
Навіщо створювати світ: 10 цитат із нового роману Мирослава Лаюка
Олів’є Бурдо: «”Чекаючи на Боджанґлза” — роман про втечу від гнітючої реальності»
stary_lev Стежити
1404 дописів 28491 читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати