"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Найкращою книжкою за півстоліття став роман «Англійський пацієнт»
Журі однієї з найпрестижніших літературних нагород – Букерівської премії – обрало найкращу книжку за останні 50 років. Володарем так званої Золотої Букерівської премії (Golden Man Booker Prize) став канадський письменник Майкл Ондатже, якого відзначили за роман «Англійський пацієнт».
 
 
Журі з п’яти членів нагороди обирало серед 51 кандидата, які здобули Букерівську премію за останні півстоліття. Спершу з них було складено короткий список, куди, окрім «Англійського пацієнта», потрапили «Місячний тигр» Пенелопи Лайвлі, «Вовчий зал» Гіларі Ментел, «Лінкольн в бардо» Джорджа Сондерса та «У вільній державі» Відьядхара Найпола. Згодом, за результатами відкритого громадського голосування, обрали переможця – роман «Англійський пацієнт».
 
 
Одна із членів журі, Каміла Шамсі, сказала: «"Англійська пацієнт" – це рідкісний роман, який пробирає до глибини душі і змушує повертатися до нього знову та знову, щоразу приносячи нову несподіванку та насолоду…  Уявлення Ондатже не визнає кордонів, коли воно рухається між Каїром, Італією, Індією, Англією, Канадою – між пустелями та віллами і ямами від бомб... І через все це він змушує вас закохатися у своїх героїв, жити їхніми радощами та їхнім горем».
 
 
Дія роману відбувається під час Другої світової війни – в ході Північно-Африканської кампанії, під час протистояння англо-американських та італо-німецьких військ. За сюжетом в італійському монастирі канадська медсестра доглядає за обгорілим пацієнтом – анонімним англійцем, травмованим до невпізнання, якого переслідують болісні спогади… Роман «Англійський пацієнт» подарував світову славу Майклу Ондатже, був перекладений багатьма мовами, 1992 року здобув Букерівську премію, а 1996-го – був екранізований.
 
 
Кадр з однойменної екранізації «Англійський пацієнт», 1996 рік
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage