"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Найкращі книги 2017 року, перекладені українською
Українські видавництва продовжують тішити читачів якісними перекладами творів відомих зарубіжних авторів. Тож Мізки.com вирішив поділитись з вами найцікавішими новинками художньої літератури, які можна читати українською. В сьогоднішній добірці на вас чекають фантастичні світи, незвичайні історії кохання, антиутопії та багато іншого. Якщо ви віддаєте перевагу художнім творам, тоді в цій добірці ви точно знайдете щось цікавеньке для себе. Адже тут ми зібрали найсвіжіші переклади відомих зарубіжних письменників, які уже відшукали безліч своїх читачів.
 
Повний текст - у джерелі - Мізки.com
 
Марґарет Етвуд "Оповідь служниці"
 
Недалеке майбутнє, на колишній території США знаходиться нова тоталітарна держава — Республіка Гілеад. Тут правами наділені лише Командори та їхні Дружини. Останні мають право обирати для своїх чоловіків коханок, які після проходження спеціального курсу підготовки народжують дітей.
 
Цих жінок називають Служницями. Одна із них —Джун. Колись у неї був чоловік та дочка, але тепер вона коханка Командора. Їй не можна ходити гуляти, бігати, володіти якоюсь річчю… Не можна любити… Але, незважаючи на всі ці правила, героїня пам’ятає, хто вона, а тому готова боротися до останнього.
 
Ця страхітлива антиутопія — бестселер New York Times.
 
 
Джеймс Джойс “Дублінці”
 
Збірка новел “Дублінці” —  перший зрілий твір Джеймса Джойса. В ньому він показує “параліч” Ірландії, і Дубліна, зокрема, у різних сферах, пороки суспільства, неспроможність людей на справжні почуття. Але це стосується також і всього світу. Джойс казав: “Я завжди пишу про Дублін, бо якщо я можу осягнути суть Дубліна, я можу осягнути і суть всіх народів на землі”.
 
На сторінках цієї збірки він осуджує негативний вплив міста на людську індивідуальність і демонструє своє несприйняття цивілізації як такої.
 
 
 
Незважаючи на те, що багато хто вважає жанр, який притаманний творам письменниці Еліс Манро, недостойним “великої літератури”, вона все ж таки зуміла досягнути неабияких результатів. Зокрема, здобути Нобелівську премію.
 
Її збірка оповідань “Забагато щастя” — це десять історій, в кожній із яких зображені непередбачувані повороти в житті різних людей та їхнє вміння вживатися зі всім, що стається, а інколи — навіть  перевершувати самих себе.
 
Кейт Аткінсон "Руїни бога"
 
Роман “Руїни бога” Кейт Аткінсон був визнаний найкращою книгою 2015 року за версією таких видань, як The Chicago Tribune, Time, Kirkus, Washington Post, The Seattle Times. Також він здобув британську нагороду Costa Book Awards у номінації “Найкращий роман”.
 
На його сторінках розкривається драматична історія льотчика Тедді Тодда, який пережив війну. Те, що йому довелось побачити за той час важко описати словами. Однак в майбутньому на Тедді чекатимуть такі проблеми, що воєнні перипетії, через які йому довелось пройти, виглядатимуть не такими страшними та болючими.
 
Книга “Руїни бога” — не лише про війну. Вона про людське життя, яке дуже часто сповнене страху, почуттям провини та діям, які призводять до знищення інших людей.
 
Джордж Орвелл “Данина Каталонії”
 
“Данина Каталонії”  — це спогади самого Орвелла про його участь у громадянській війні в Іспанії 1936-1939 років. Він, як і багато інших свідомих людей, приєднався до боротьби проти генерал Франко. Однак прибувши в Іспанію Джордж Орвелл побачив не ту картинку, яку змальовувала пропагандистська преса. Він побачив, як Радянський Союз, який нібито підтримував республіканські демократичні сили, обплутує весь світ лицемірством і брехнею, борючись за владу.
 
Орвелл багато роздумує над подіями, які відбуваються, і розуміє, що якою б благородною ціллю не виправдовували війну, вона все одно залишається війною, поруч з якою іде голод, каліцтва і смерть..
 
 
 
Життя афганського хлопчика Аміра змінилось після жахливого вчинку, свідком якого він став взимку 1975 року. Його бездіяльність, мовчання, боягузтво змінили також долю його друга Гассана. Однак зазирнути всередину себе та в обличчя своїм внутрішнім демонам Амір зумів не одразу. Але це було неминуче, адже пройшовши лише такий шлях можна було відшукати "спосіб знову стати хорошим".
 
Дебютний роман афгано-американського письменника Халеда Госсейні "Ловець повітряних зміїв" протягом двох років після публікації (2003 р.) займав перші позиції в списку бестселерів New York Times.
 
Джеймс Джойс “Портрет митця замолоду”
 
“Портрет митця замолоду” — один із найкращих романів Джеймса Джойса, який вважається частково автобіографічним. 
 
Юнак Стівен Дедала намагається відшукати себе та пізнати світ. На сторінках описується його конфлікт з близькими, школою та батьківщиною, а рятівним стає захоплення мистецтвом, завдяки якому кожен митець може стати самим собою.
 
Ірвін Уелш "Трейнспоттінґ"
 
Книга "Трейнспоттінґ" принесла шотландському письменнику Ірвіну Уелшу світову славу. На її сторінках відкривається світ звичайних людей, які проживають в Единбурзі. У них такі ж проблеми, як і у всіх інших, однак головне тут — стиль подання.
 
В центрі сюжету — 4 друзів, яких об’єднує залежність від наркотиків, а ще те, що всі вони невдахи та нероби. Один із героїв, Марк, кілька разів пробує зав’язати із цією згубною звичкою, але доходить висновку, що наркотики він насправді обирає свідомо, такий його вибір.
 
Однак одного разу їм випадає неочікуваний шанс...
 
Хорхе Луїс Борхес та Адольф Бйой Касарес “Шість головоломок для дона Ісидо Пароді”
 
 
Аргентинські письменники Хорхе Луїс Борхес та Адольф Бйой Касарес були не лише друзями, вони також і разом писали. А тепер їхнє пародійно-детективне творіння “Шість головоломок для дона Ісидо Пароді” перекладено українською.
 
У книзі розповідає про детектива Ісидро Пароді, який сидить у буенос-айреській в’язниці. Однак це не заважає йому займатися розслідуваннями. Тут на читача чекає маса таємниць та пристрастей по-аргентинськи, приправлених іронією.
 
Френк Герберт “Дюна”
 
Найціннішою і найрідкіснішою речовиною у фантастичному всесвіті є прянощі або меланж. З її допомогою можна не лише продовжити життя, але й подорожувати між зорями. Але є меланж лише на одній планеті — пустельному Арракісі. Після позбавлення влади, клан Харконненів вбиває нового правителя герцога Лето Атріда. Через це його син Пол втікає в пустелю разом із наложнцею.
 
Щоб повернути владу в свої руки, юнак має викликати довіру у фримерів — корінних жителів цієї непривітної планети, і з ними піти у нерівний бій.
 
Книга “Дюна” здобула премію Ґ’юґо та Неб’юла в категорії “Найкращий роман”, а пермію SFinks як “Книга року”, в рейтингах зуміла обігнати навіть “Володаря перснів”.
 
Ніл Ґейман "Американські боги"
 
Роман "Американські боги" Ніла Ґеймана став справжньою класикою, а за його мотивами знятий однойменний серіал.  англійський письменник відзначений преміями "Небьюла" та "Хаюго".
 
В центрі сюжету — колишній в'язень Тінь Лун. Його випустили із в'язниці достроково через загибель в автокатастрофі дружини. На волі герой отримує від загадкового пана Середи пропозицію стати охоронцем, водієм та попихачем. З цього і починається химерна та сповнена таємничості мандрівка Тіні Лун по Америці.
 
 
 
Одразу після того, як світ ознайомився із романом “Хлопчик у смугастій піжамі” ірландського письменника Джона Бойна, книжка була номінована на різні літературні премії. В 2007 та 2008 роках роман був бестселером в Іспанії. Окрім цього, він очолив список бестселерів New York Times.
 
Події, описані в книзі, відбуваються протягом Другої світової війни. Сім'я 9-річного Бруно переїжджає зі свого комфортного житла в Берліні в загадкове місце Геть-Звідси. Там його батько буде працювати комендантом концтабору.
 
Бруно надіявся знайти нових друзів, але це було непросто. Він бачив людей, які жили в таборах, і носили смугасті піжами. Саме серед них Бруно знайшов друга — єврейського хлопчика на ім'я Шмуль, однак їх розділяє колючий дріт.
 
Колсон Вайтхед “Підземна залізниця”
 
За часів рабовласництва в Сполучених Штатах Америки існували підземні лабіринти. Саме завдяки ним люди, які працювали на плантаціях та шукали кращої долі, могли втекти до північних штатів та Канади.
 
Головна героїня твору, рабиня Кора, більше не може гнути спину на бавовняній плантації в Джорджії. Тому, дізнавшись про підземну залізницю, готова ризикнути, щоб втекти з цього пекла. Однак жінка не знає, що попереду на неї чекає ще гірший кошмар.
 
Книга “Підземна залізниця” Колсона Вайтхеда не лише про сильну жінку та її важкий шлях, вона про боротьбу людей за свободу та гідне життя. Ця реалістична історія покаже читачу важливі етапи становлення США як держави.
 
Це найкраща художня книга 2016 року Amazon, а також переможець The National Book Award та Міжнародної Букерівської премії 2017 року.
 
 
 
Твори, зібрані в збірці "Чоловіки без жінок та інші оповідання", Ернест Гемінґвей написав протягом 1923-1927 рр. Тут перед читачем відкриються багато деталей з біографії автора, відшукає ноти різноманітних тем, наприклад, дружби,  кохання, втрати, війни та сенсу життя. І про ще не було б оповідання, у кожному з них Гемінґвей не відвертається від свого "принципу айсберга".
 
В’єн Тан Нґуєн “Симпатик”
 
В 1975 році, після падіння Сайгона, капітан в’єтнамської армії разом з іншими співвітчизниками перебирається в США. В Лос-Анджелесі він планує розпочати нове життя. Але для нього не все так просто, адже герой — шпигун, і йому доводиться вести подвійне життя.
 
Таке роздвоєння знайоме йому ще з дитинства: його мати — в’єтнамка, а батько — француз; хоча він — європеєць, та вчився у Каліфорнії, і скільки себе пам’ятає — завжди був шпигуном.
 
Але на чиєму боці капітан? І що робити із духовною війною? Коли життя наповнене не лише любов’ю та дружбою, але й зрадою, зробити правильний вибір буває дуже складно.
 
Книга “Симпатик” В’єн Тан Нґуєн отримала 8 премій (серед них - “Пулітцерівська премія, “Ендрю Карнегі та “Едгар”), та є книжкою року за версіями The New York Times і Wall Street Journal.
 
Кен Фолетт “Вушко голки”
 
Події на сторінках книги “Вушко голки” британського письменника Кена Фолета перенесуть читача в Англію періоду другої світової війни, а точніше — в 1944 рік. Перед німецьким шпигуном голкою стоїть чітке завдання — дізнатися, чи справді Англія готова до нанесення удару по гітлерівській Німеччині. У свою чергу, британська контррозвідка намагається впіймати нещадного шпигуна.
 
Гостросюжетний детективний роман “Вушко голки” приніс автору світову славу, а також — премію Едґара По за найкращий роман.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage