"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Найкращі ілюстровані дитячі книги 2016 року за версією «The New York Times»
Одна з найвідоміших щоденних газет США «The New York Times» назвала найкращі ілюстровані книги для дітей, що вийшли у 2016 році. Традиція обирати найкращі дитячі видання світу була започаткована ще у 1952-му. Цьогоріч до складу журі увійшли ілюстратор Г. Брайан Карас, директор Центру дитячої літератури Педагогічного коледжу (Нью-Йорк) Синтія Вейл та бібліотекар Шеріл Вульф. До вашої уваги - топ-10 дитячих ілюстрованих книг року за версією «The New York Times»:
 
«Кіт з голодної гори»
Текст та ілюстрації – Ед Янг
 
 
Багатий та егоїстичний лорд Кіт живе у розкоші на горі та з презирством ставиться до своїх слуг, доки посуха не приносить голод.  Це змушує кота змінити своє ставлення до інших та до себе. Проілюстрована ця зворушлива та емоційна історія колажами з фотографій, шматків паперу, мотузок та інших матеріалів.
 
«Мертва пташка»
Текст – Маргарет Вайс Браун, ілюстрації -  Крістіан Робінсон
 
 
Історія Маргарет Браун, написана 1938 року, розповідає про дітей, які знаходять мертву пташку в лісі і вирішують влаштувати їй гідне поховання. Текст резонує з ілюстраціями Крістіана Робінсона, який переміщує героїв у міський парк, одну дитину при цьому нагороджує книгами, а іншу одягає у костюм лисиці…  
 
«Свобода на площі Конго»
Текст -  Карол Бостон Везерфорт, ілюстрації -  Р. Грегорі Крісті
 
 
Ця поетична книга розповідає про маловідому частину афро-американської історії, коли невільні люди шукали надію і радість у важких умовах, і демонструє, як площа Конго у Новому Орлеані стала справжнім символом свободи.
 
«Маленька Червона»
Текст та ілюстрації - Бетан Вуллвін
 
 
Переосмислена історія Червоної Шапочки, оформлена стриманими та стильними ілюстраціями у чорно-білій гамі з яскравими акцентами у вигляді червоних барв.
 
«Білий ведмідь»
Текст та ілюстрації - Йенні Дезмонд
 
 
Цікава та пізнавальна оповідь про біологію та середовище існування білих ведмедів. Маленька героїня історії, читаючи книгу  про ведмедів, наче переноситься у їхній світ та дізнається багато про цих тварин. Ілюстрації Дезмонда, що поєднують акварель, акрилові фарби, графіку та естамп, створюють мінливий настрій і змальовують захопливі сцени арктичного життя.
 
«Проповідь до курчат. Історія молодого Джона Льюїса»
Текст Ябарі Асім, ілюстрації - Е. Б. Льюїс
 
 
Перед тим, як Джон Льюїс, афро-американський конгресмен і лідер руху за громадянські права, почав свою кар'єру, він зростав на фермі в Алабамі. Там він відпрацьовував свої ораторські навички на курчатах, яких випасав. 
 
«Принцеса і воїн. Повість про два вулкани»
Текст та ілюстрації -  Дункан Тонатіу
 
 
Тонатіу представляє свою версію легенди про два вулкани поблизу Мехіко, в якій Ізта, найкрасивіша принцеса, закохується у Popoca, хороброго воїна.
 
«Дерево у дворі. Дивлячись через вікно Анни Франк»
Текст - Джефф Ґоттесфельд, ілюстрації - Пітер МакКарті
 
 
Книга розповідає історію Анни Франк та її родини з погляду дерева – кінського каштану, який ріс за вікном будинку Анни.
 
«Подорож у хмари. Правдива історія першого міжнародного польоту на повітряній кулі 1785 року»
Текст - Метью Олшан, ілюстрації - Софі Блекалл
 
 
Британський лікар Джеффріс і французький повітроплавець Бланшар у супроводі своїх собак здійснили політ на повітряній кулі. Акварельні ілюстрації художниці зробили цю мандрівку ще більш захопливою. 
 
«Білий кіт і монах»
Текст - Джо Еллен Богарта, ілюстрації - Сідні Сміт
 
 
Ця книга переказує давньоірландський вірш «Пангур Бан», написаний у ІХ сторіччі.  У центрі сюжету - монах, який проводить паралелі між буденним життям кота та своєю науковою діяльністю. Завдяки художньому оформленню Сміта твір тяжіє до графічного роману, і цим наче поєднує минуле і сьогодення. 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage