"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

«Найбільше книжка до вподоби 6-річним хлопчикам»
- Ми не хотіли писати про сучасних підлітків, — каже львівський художник Андрій Лесів, 29 років. Із дружиною, художницею Романою Романишин створили книжку-картинку "Зірки і макові зернята". Це перша авторська робота подружжя. Її визнали найкращим дебютом на виставці дитячої літератури в італійському місті Болонья. Грошової премії відзнака не має.
 
Головна героїня твору — дівчинка Дора, донька відомих математиків. Понад усе на світі вона любить рахувати.
 
- Показали дивну міську дитину, яка займає себе зовсім іншими іграми, ніж її друзі. Замість слоненят вона рахує качкодзьобів. Напевно, усім батькам хочеться, аби їхня дитина була нестандартною. Багато вже чули від знайомих реакцію їхніх дітлахів. Найбільше вона до вподоби 6-річним хлопчикам. Вони люблять розглядати карту міста у формі людського силуету. Сам у дитинстві захоплювався зірками, мріяв їх усі перелічити. Роману приваблювало збирати ґудзики, коралі, створювати колекції з них. Заклали у книжку багато наших захоплень. Хоча найбільше нас надихав світ Аліси із творів Льюїса Керролла. Наші малюнки трохи нагадують стиль того часу.
 
Виставка в Болоньї — один із найбільших книжкових форумів світу.
 
— В Україні дитячі книжки роблять милими, позитивними. Ми ще не готові показувати дітям складні теми, як європейці. У них є книги про голод, війну, смерть. Про це теж треба говорити, але важливо знати як. Це має бути спільна робота команди фахівців — художника, письменника, психолога, історика. Вдома маємо книгу "Дим" іспанського видавництва про хлопчика, який жив у концтаборі в часи Голокосту. Розповідається, як раптом зникає його друг, пізніше мама. Описані декілька останніх днів самої дитини. Також цікава книжка-картинка "Стіна" чеського художника із США. Автор розповідає про своє життя в часи Празької весни. Очима малюка ми бачимо, як у місто увійшли радянські танки. І це написано для таких самих дошкільнят, які ще не можуть повноцінно читати, лише декілька речень біля ілюстрації.
 
Книга-картинка «Зірки і макові зернята» вийшла у львівському «Видавництві Старого Лева».
 
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage