"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Напередодні жовтня: 10 новинок для читання на вихідних
Якщо ви гостювали на Форумі видавців у Львові, то вам безперечно є що згадати, якщо ж ні, то ми відібрали для вас цікаві різнопланові новинки від українських видавництв щойно з друку.
 
Юлія Дутка, Yakaboo
 
Макс Кідрук «Доки світло не згасне назавжди» (КСД, 2019)
 
Новий роман Макса Кідрука одразу викликав ажіотаж серед українських читачів. Ще б пак: обкладинка з доповненою реальністю, моторошна історія, сімейна драма – готовий бестселер. Книжка про двох сестер з екзотичними іменами: старшу Індію та молодшу Руту. В їхніх життях все гаразд, поки не стається трагедія. Рута важко переживає смерть коханого, а Рута бачить сни, які здаються реальнішими за дійсність, сни, в яких можна загубитись, сни, через які можна змінити яв. От тільки гратись з ними небезпечно, бо свої холодні руки до неї простягають моторошні тіні. 
 
Волтер Айзексон «Леонардо да Вінчі» (Наш формат, 2019, пер. Ярослава Стріха)
 
Леонардо да Вінчі називають втіленням ренесансного універсала, адже він був не тільки художником, а й архітектором, фізиком, винахідником, цікавився астрономією та хімією, біологією (а надто анатомією, де зробив низку відкриттів), військовою справою… загалом всім, що є на світі. І через це рідко завершував почате – саме тому закінчених творів у нього не більше двох десятків (навіть «Мону Лізу», подейкують, не закінчив, бо возив з собою). Волтер Айзексон поєднав записки генія зі свідченнями сучасників та створив несподіваний портрет, який доповнив репродукціями полотен та кресленнями винаходів.
 
Донато Каррізі «Ловець невинних душ» (Віват, 2019, пер. Олена Хаврасьова)
 
Коли дівчина зникає із замкненої зсередини квартири, це виглядає дивно. Коли медики реанімують чоловіка з татуюванням «убий мене» та виявляють, що він – серійний вбивця, це – швидше за все, збіг. Коли на місці злочину раптом з’являється лютий свідок старої нерозкритої справи, це, вочевидь, хибний слід. Коли криміналістка після смерті чоловіка розуміє, що він брехав їй, це, можливо, не має особливого значення… Та всі ці епізоди разом починають захопливу серію трилерів про Маркуса – детектива, який вміє зв’язати всі ниточки разом, вбравшись у шкіру злочинця та відчувши його жагу вбивати.
 
Ціна у Спільноті Старого Лева
80 грн
Марія Титаренко «Комунікація від нуля. Есеї для Мані» (Видавництво Старого Лева, 2019)
 
Медіадослідниця та мама Марія Титаренко пропонує вивчати комунікацію від нуля разом зі своєю донечкою Манею. Потішні дитячі слова, які виявляють саму суть предметів та явищ, безпосередність, яка допомагає знайти спільну мову та розговорити навіть набурмосеного співрозмовника, мовчання та дотики, які теж є не менш важливими у спілкуванні… Тут чимало інсайтів, прикладів та кейсів викладені у невеличкі есеї з дотепними назвами, які зацікавлять не тільки медійних працівників, а найширше коло читачів, адже всі ми так чи інакше комунікуємо з зовнішнім світом.
 
Барбара Кантіні «Мортіна. Історія, від якої можна вмерти зо сміху» (Школа, 2019)
 
Для шанувальників сімейки Адамс, та насамперед для дітей від шести років, – мила історія про дівчинку-зомбі Мортіну з Покинутої Вілли, де разом з нею живуть тітка Домовина та маленький собака Смуток. Мортіні дуже самотньо, адже вона не може гратись з живими дітьми, бо налякає їх до смерті. Її улюблене свято Гелловін, адже тоді монстри можуть виходити між люди, не криючись. От тільки що буде, коли довколишня дітлашня дізнається, що Мортіма – не одна з них, а її образ – аж ніяк не машкара?
 
Софія Амурозо «#Girlboss. Від злидарки до владарки» (2019, пер. Ксенія Даниленко)
 
Історія блискучого успіху дівчини, у якої не було ні належного стартового капіталу, ні фундаментального розуміння бізнесу, ні корисних зв’язків… А зараз вона на вершині багатомільйонного бізнесу, який створила з нуля. А почалось все, звісно, з великого провалу, який когось міг би зламати, та не її. Софія Амурозо без купюр розповідає, як йшла до цього, переживаючи різноманітні досвіди, деякі дуже болючі. Бунтарка стала власницею величезної мережі, однієї з найпопулярніших у США. Її лайфхаки можуть надихнути змінити щось у своєму житті і навіть розпочати власну справу мрії.
 
Тесс Ґеррітсен «Грішна» (КСД, 2019, пер. Олена Оксенич)
 
Нова справа Ріццолі та Айлс, вже відомих з «Хірурга» та «Асистента». Святе місце добре береже секрети, але тіло послушниці монастир приховати не може. Вбивство вражає жорстокістю. Невдовзі ще одну вбиту виявляють у давно зачиненому ресторані, її теж замордували. Кривавий слід тягнеться до монастиря, в якому коїлось таке, про що й подумати страшно. Черниці не хочуть про це говорити, та звіра потрібно піймати. Слідча та експертка ретельно досліджуватимуть минуле та відкриватимуть припалі порохом стародавні секрети, щоб уникнути жертв у майбутньому. 
 
Олег Сенцов «Маркетер» (Видавництво Старого Лева, 2019)
 
Презентація «Маркетера» Олега Сенцова стала чи не найвелелюднішою під час Форуму видавців, адже автор зумів на неї завітати. Ця книжка – збірка автобіографічних оповідань режисера, де той розказує про свій студентський побут: навчання, веселощі в гуртожитках, юність у буремних дев’яностих, які не тільки творили нову державу на фундаменті зруйнованого Союзу, а й цілковито змінювали парадигму мислення. «Маркетер» – про щастя і злидні, виживання та віру у майбутнє, про юнацький максималізм та дорослі рішення, про кохання та дружбу, про злети і падіння.
 
Ель Луна, Сьюзі Геррік «Сила твоєї історії. Звільни свій внутрішній голос» (Моноліт-Bizz, 2019, пер. Анастасія Жищинська)
 
Внутрішній голос однозначно щось знає, та чи ми його слухаємо? Жіноча інтуїція – все-таки потужна штука. Авторки цієї книжки вважають, що внутрішній голос має допомогти нам відрізнити те, що нав’язане соціумом, та те, що нам насправді потрібне, адже саме він – наша концентрована сутність, яка допоможе позбавитись стереотипів та забобонів, комплексів та невпевненості. Дослідниці виділяють дев’ять типів особистості та розповідають, як кожному з них боротись зі страхами, розвивати свої сильні сторони та боронитись від негативних впливів.
 
Павел Гюлле «Мерседес Бенц із багажником» (Видавництво Анетти Антоненко, 2019, пер. Лариса Андієвська)
 
Роман про авто та дорогу, а за ним – збірка оповідань «Багажник» – ось чим є ця книжка. Павло Гюлле влаштовує для читачів мандрівку довоєнною і такою колоритною Галичиною, Львовом, який у 1939 році починають населяти більшовики, а західніше тим часом починається найбільший конфлікт століття, від якого Європа ще довго оговтуватиметься. Письменник показує зіткнення культур та парадигм, шурхотить старими світлинами та запрошує згадувати те, чого ми не могли пережити, але, здається, всотали в себе зі спогадами бабусь та дідусів.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage