"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

На Форумі видавців ВСЛ презентує роман про...Форум видавців
Час – мінливий і водночас непорушний, він може бути спільний для всіх, і для кожного – «персональний». А що якби й справді у кожного був «свій час»? Привело б це до загального процвітання чи катастрофи – намагалася з’ясувати Яна Дубинянська. Її роман «Свій час» вийшов у «Видавництві Старого Лева». І місто (Львів), і час його видання – невипадкові. Вони - частина книги. Наче й сама поява роману є часточкою якогось містично-фантастичного дійства, невідмінно притаманного творам Яни Дубинянської.
 
«Свій час» має кілька захопливих сюжетних ліній, дії книги відбуваються у різних часових та просторових межах. Книголюби із задоволенням впізнають тут улюблену книжкову подію країни і старовинне таємниче місто з кам’яними левами... А, можливо, й зауважать деяких персонажів літературної тусовки. 
 
«Роман був задуманий у Львові під час Форуму видавців, - каже Яна Дубинянська. - Саме у ті дні, коли з часом відбувається щось химерне: можна перебувати в кількох місцях водночас, або взяти й зупинити час десь у львівській кав’ярні. Отже, саме тут і зараз закладено передумови іншого, футуристичного романного виміру: світу переможеного власного, особистого часу, що він невіддільний від самотності... 
 
Перші читачі наввипередки вгадували у романі реальних персонажів, широковідомих у літературоцентричних колах. Та,  як каже головний герой «Свого часу», «Героїв я люблю вигадувати сам. Вигадувати, створювати нових людей… Тому, якщо ви надибали у моїй книжці когось зі своїх знайомих, то одне з двох: або я все ж десь злукавив з читачем і з самим собою, або мені вдалося переконливо вигадати».
 
Символічно, що роман вийшов у Львові, а ще загадані тут і Крим, і Донбас. «Роман був написаний до війни, це важливо. Там ще можна сісти в літак і миттєво дістатися півострова, оточеного морем. Або зухвало подорожувати шахтарським краєм, насолоджуючись сповільненим часом. Це не анахронізми, це прикмети часу, просякнутого тривожними передчуттями».
 
Яна Дубинянська – письменниця, журналістка. Народилася у Феодосії, дитинство і шкільні роки провела в Сімферополі, закінчила Кримське художнє училище ім. Самокиша, а пізніше — Інститут журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Працювала журналістом у провідних виданнях України, опублікувала десять романів («Н2О», «Глобальне потепління», «Пансіонат», «Сад каміння», «Листи до полковника» та ін.). Мешкає у Києві.
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage