"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

На Болонському книжковому ярмарку представили переможців конкурсу «Nami Concours 2019»
Одна з наймасштабніших книжкових подій року у розпалі – Болонський книжковий ярмарок дитячої книги. Ця подія об’єднала тисячі видавців, ілюстраторів та авторів зі свого світу. Сьомий раз поспіль участь у ярмарку бере і «Видавництво Старого Лева». І поки команда видавництва безупинну проводить зустрічі з іноземними учасниками, на Болонському книжковому ярмарку відбуваються цікаві заходи.
 
Так, в «Illustrator’s cafe» пройшло представлення міжнародного конкурсу ілюстрації «Nami Concours 2019» та його переможців, серед яких Романа Романишин й Андрій Лесів (творча майстерня «Аґрафка»). Романа та Андрій здобули перемогу одразу у двох номінаціях: за українське видання роману «Прощавай, зброє» Ернеста Гемінґвея у номінації Green Island Award та за збірку поезій Олени Гусейнової «Супергерої» – у Purple Island Award.
 
Участь у представленні брали:
- Президент журі нагороди Roger Mello;
- Члени журі Piet Grobler, Yukiko Hiromatsu, Klaas Verplancke, Junko Yokota;
- Директор «Concours» Fred Minn;
- Переможець Гран-прі нагороди Andre Latria.     
 
Цей конкурс має на меті допомогти митцям представити свої роботи на міжнародній сцені та надихнути ілюстраторів зі всього світу створювати високоякісні мистецькі шедеври загалом і дитячі книжки-картинки зокрема. Так, цьогоріч участь у конкурсі взяли 1844 роботи з 98 країн.
 
На представленні володар Гран-прі, португалець Andre Letria розповідав про те, як він створив свою книжку «War» та який шлях пройшов у пошуках візуальної мови. А також члени журі говорили про кожного з переможців та те, чому саме їхні книжки заслуговують звання найкращих.
 
 
Так, член журі нагороди Klaas Verplancke з Бельгії зазначив про художнє оформлення книжки «Прощавай, зброє», над яким працювали Романа та Андрій: «Для мене та усіх членів журі ця книжка є винятковою… Зазвичай романи не ілюструють, але цей проілюстрований у дуже розумний спосіб. Малюнки змушують тебе затримувати очі на сторінці. На одному розпороті ми бачимо позитив і негатив, Інь і Янь. Також це свого роду енциклопедія інтелектуальних, концептуальних ідей. Образи тут побудовані на принципі опозиції: два об’єкти йдуть один проти одного, але водночас вони розповідають історію, що робить цю роботу і цю книжку такою сильною».
 
 
Неймовірно приємно, що після церемонії Klaas Verplancke підійшов особисто до Романи та Андрія, щоб не лише офіційно, а й приватно поділитися думками, наскільки ці ілюстрації вразили його, і зізнатися, що саме їхні роботи були його фаворитами.
 
«Для мене ця книжка – найкраща у конкурсі. Ілюстрації зачепили мене з першого погляду, і що довше я дивився на них, то більше розумів наскільки сильні, потужні і глибокі вони, як багато шарів і сенсів криються за ними. Бувають книжки, в яких є сильні ілюстрації: іноді їх більше, іноді – менше.  Але коли кожна з ілюстрацій, а їх у книжці близько 25-ти, однаково сильна і зроблена на найвищому рівні – це щось неймовірне. Після конкурсу я зрозумів, що просто мушу мати цю книжку у своїй бібліотеці. На щастя, одна з моїх студенток змогла привезти мені її з України», – розповів Klaas.
 
 
Окремо він відзначив і «Видавництво Старого Лева», сказавши в розмові керівниці відділу PR&Marketing Оксані Зьобро: «Це щастя бути видавцем цієї книжки. І велика перемога для вас. До речі, шукаючи як дістати цю книжку собі, я передивився й інші ваші видання. Тамушу сказати, це дуже і дуже високий рівень. Радію за вас і Україну, в якої є такі видавці».
 
 
За кілька днів у Сеулі розпочнеться виставка робіт переможців у «Seoul Forest Galleria Forest». А на початку травня відбудеться офіційне нагородження переможців премії, на якому будуть присутні Романа та Андрій.
 
Творча майстерня «Аґрафка» не лише бере участь у виставці, нагородженні та подіях, присвячених «Nami Concour 2019», а й у презентаціях та івентах, приурочених книжкам «Голосно, тихо, пошепки» і «Я так бачу», які вийшли у корейському видавництві. Митці проведуть численні майстер-класи для ілюстраторів та дітей і зустрічі з читачами.
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage