"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Мирослав Маринович: Андрей Шептицький був представником майбутнього у своєму часі
Презентація книги Мирослава Мариновича «Митрополит Андрей Шептицький і принцип "позитивної суми"» відбулася під час 26 BookForum. Про постать Андрея Шептицького, погляди на принцип «win-win», його застосування в Україні початку ХХ ст. та паралелі з сучасністю говорили автор книги Мирослав Маринович та експерт із довгострокових стратегій Євген Глібовицький. Модерувала зустріч Софія Опацька, декан-засновниця та Голова Наглядової Ради Львівської бізнес-школи УКУ.

«Як виникла ідея розповісти про Шептицького? Я готував доповідь про митрополита, і зрозумів, що його погляди – це принцип «win-win». Мене це зацікавило. Я переглянув всі три томи послань Шептицького і врешті усвідомив, що це – не випадковість, це – його позиція, яку він чітко усвідомлював.
 

Андрей Шептицький був представником майбутнього у своєму часі. Найголовніші сфери, де проявлялась його далекоглядність, – це економіка та культура.  Він жив у часи, коли всі боялись соціалістичної ідеї, що була яскравим представником нульової суми: хтось має пограти, щоб виграв інший. А Шептицький розробив цілу економічну акцію, в основі якої просвіта і моральна освіта. Він повертає людей до християнського мислення, працює зі священниками, каже: розвивайте парафії  і ви зробите важливу справу. Він залучає всіх до самоорганізації, з якої виникає кооперація і самофінансування. Шептицький закликав не руйнувати чуже, а піднімати своє. Не ненавидіти багатого, а розвивати своє. Це і є принцип "позитивної суми"», – розповів Мирослав Маринович.
 


До розмови долучився Євген Глібовицький, який розповів про адаптацію ідей Шептицького до сучасних умов: «Шептицький у свій час носіями змін зробив священників. Журнал "Time" кілька років тому, коли мав опублікувати фото найвизначнішої людини, вийшов із дзеркальною обкладинкою.  Це сучасний світ. Час, коли влада переходить до простої людини. Шептицький однозначно своїми ідеями випереджав час. В усіх культурах були такі люди. Але головне питання в тому, як дати відповіді до існуючого контексту.  Шептицький дуже добре контекстуалізований в наших умовах. Для нашого суспільства не підходять думки західних експертів. Андрей Шептицький має фантастичну управлінську практику. Проблема в тому, що його рішення не були зібрані і описані. Сучасний підприємець не буде шукати цю інформацію у трьох томах. А праця Мирослава Мариновича є витримкою з усієї спадщини Шептицького в одну книжку. Він стає несподіваним, глибоким, місцями суперечливим, він оживає в сучасних умовах і провокує до думання. Ця книжка – це шлях до нових запитань, стимул думати самостійно».
 


Під час дискусії також було представлено проморолик аудіокниги «Митрополит Андрей Шептицький і принцип «позитивної суми»», озвученої автором. Цей формат підійде молоді, та незабаром з’явиться на інтернет-ресурсі ebook.

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage