"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Мирослав Лаюк презентує «Баборню» у восьми містах
Мирослава Лаюка добре знають як поета, а відтепер знатимуть і як прозаїка. Його перший роман «Баборня» Тарас Прохасько називає «справді жахливим, страшним, безжальним, а тому й чудесним», а Владислав Троїцький каже, що це «якесь дивовижне поєднання хорошого нахабства молодості з мудрістю і майстерністю зрілого художника». У «Баборні» є любов, драма, історія, детектив, психологічний нерв. А ще втрати і таємниці, згаяне життя і останні шанси (вдалі і не дуже) все переписати, старість, система, яка конструює життя, і життя, які ту систему боготворять чи пробують зламати. Ця книжка вийшла у «Видавництві Старого Лева». Оформив її дизайнер Дмитро Подолянчук. 
 
Наприкінці жовтня та на початку листопада Мирослав Лаюк презентуватиме свій роман у різних містах України: Тернополі, Львові, Івано-Франківську, Вінниці, Дніпрі, Харкові, Сумах та Києві. 
 
- 26 жовтня - 19:00 - Тернопіль - Книгарня «Є» (вул. Валова, 7-9) - модератор: Юрій Матевощук;
- 27 жовтня - 19:00 - Львів – «Дзиґа» / Арт-кав'ярня «Квартира 35» (вул. Вірменська, 35) - модератор: Олеся Яремчук;
- 28 жовтня - 18:00 - Івано-Франківськ - Urban Space 100 (вул. М. Грушевського, 19) - модератор: Богдан Ославський;
- 1 листопада - 18:00 - Вінниця - Книгарня «Є» (вул. Соборна, 89) - модератор: Микола Антощак;
- 3 листопада -18:30 - Дніпро - Книгарня «Є» (вул. Глінки, 15) - модератор: Надія Вовк;
- 4 листопада - 18:30 - Харків - Книгарня «Є» (вул. Сумська, 3) - модератор: Ростислав Мельників;
- 5 листопада - 17:00 - Суми - Книгарня «Є» (вул. Соборна, 44) - модератор: Владислав Івченко;
- 10 листопада - 18:30 - Київ - Книгарня «Є» (вул. Лисенка, 3) - модератор: Ганна Улюра.
«Героїня роману «Баборня», вчителька біології, дружина підполковника, на початку 70-х досить п’яна, ледве тримаючись на підборах, танцює в ресторані «Карпатські легенди» під пісні Софії Ротару, смакує ведмежі відбивні, розривається між чоловіком і коханцем, зовсім не зважаючи на брудні й бурхливі потоки історії, які течуть десь зовсім поряд, збиваючи з ніг живих, змиваючи кров винних і невинних, розмочуючи й знову заражаючи старі рани, - розповідає про свій роман Мирослав Лаюк. - Це намагання препарувати, ніби ропуху, життя однієї людини, цієї майже звичайної жінки, яка є з покоління, що сформувало наше непевне теперішнє, нашу державу такою, якою вона є. 
 
Проблематичним виглядає можливість співчуття до такого персонажа. Найгірше, що я побачив у цім розрізі – це відсутність життя, це ряди самообманів, самоповторів, ряди ілюзій, які звикли називати сутністю. І все це моя героїня усвідомлює на 71 році життя. З одного боку, це роман про згаяне «життя». Але тільки глибше дослідження тих пунктів, за які нібито так легко судити, всієї нудотності буднів і мерзенної лицемірності свят, коли бачиш це життя зсередини, коли мусиш прожити життям героя, – дозволяють дати цій людині шанс. Тому цей роман – і про останню можливість виправитися. Чи скористається нею героїня?».
 
Мирослав Лаюк — поет, письменник, драматург. Народився у 1990 році на Прикарпатті. Закінчив Національний університет «Києво-Могилянська академія», навчається на PhD-програмі «Філософія і література» цього ж університету. Автор поетичних книжок «Осоте!» (Київ: Смолоскип, 2013), «Метрофобія» (Львів: Видавництво Старого Лева, 2015). Лауреат премій «Літакцент року», «Смолоскип», «Коронація слова» тощо. Вірші Мирослава опубліковані англійською, азербайджанською, вірменською, литовською, польською, російською, чеською та іншими мовами.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage