Мирослав Лаюк презентує «Баборню» у восьми містах
Мирослава Лаюка добре знають як поета, а відтепер знатимуть і як прозаїка. Його перший роман «Баборня» Тарас Прохасько називає «справді жахливим, страшним, безжальним, а тому й чудесним», а Владислав Троїцький каже, що це «якесь дивовижне поєднання хорошого нахабства молодості з мудрістю і майстерністю зрілого художника». У «Баборні» є любов, драма, історія, детектив, психологічний нерв. А ще втрати і таємниці, згаяне життя і останні шанси (вдалі і не дуже) все переписати, старість, система, яка конструює життя, і життя, які ту систему боготворять чи пробують зламати. Ця книжка вийшла у «Видавництві Старого Лева». Оформив її дизайнер Дмитро Подолянчук.
Наприкінці жовтня та на початку листопада Мирослав Лаюк презентуватиме свій роман у різних містах України: Тернополі, Львові, Івано-Франківську, Вінниці, Дніпрі, Харкові, Сумах та Києві.
- 26 жовтня - 19:00 - Тернопіль - Книгарня «Є» (вул. Валова, 7-9) - модератор: Юрій Матевощук;- 27 жовтня - 19:00 - Львів – «Дзиґа» / Арт-кав'ярня «Квартира 35» (вул. Вірменська, 35) - модератор: Олеся Яремчук;- 28 жовтня - 18:00 - Івано-Франківськ - Urban Space 100 (вул. М. Грушевського, 19) - модератор: Богдан Ославський;- 1 листопада - 18:00 - Вінниця - Книгарня «Є» (вул. Соборна, 89) - модератор: Микола Антощак;- 3 листопада -18:30 - Дніпро - Книгарня «Є» (вул. Глінки, 15) - модератор: Надія Вовк;- 4 листопада - 18:30 - Харків - Книгарня «Є» (вул. Сумська, 3) - модератор: Ростислав Мельників;- 5 листопада - 17:00 - Суми - Книгарня «Є» (вул. Соборна, 44) - модератор: Владислав Івченко;- 10 листопада - 18:30 - Київ - Книгарня «Є» (вул. Лисенка, 3) - модератор: Ганна Улюра.
«Героїня роману «Баборня», вчителька біології, дружина підполковника, на початку 70-х досить п’яна, ледве тримаючись на підборах, танцює в ресторані «Карпатські легенди» під пісні Софії Ротару, смакує ведмежі відбивні, розривається між чоловіком і коханцем, зовсім не зважаючи на брудні й бурхливі потоки історії, які течуть десь зовсім поряд, збиваючи з ніг живих, змиваючи кров винних і невинних, розмочуючи й знову заражаючи старі рани, - розповідає про свій роман Мирослав Лаюк. - Це намагання препарувати, ніби ропуху, життя однієї людини, цієї майже звичайної жінки, яка є з покоління, що сформувало наше непевне теперішнє, нашу державу такою, якою вона є.
Проблематичним виглядає можливість співчуття до такого персонажа. Найгірше, що я побачив у цім розрізі – це відсутність життя, це ряди самообманів, самоповторів, ряди ілюзій, які звикли називати сутністю. І все це моя героїня усвідомлює на 71 році життя. З одного боку, це роман про згаяне «життя». Але тільки глибше дослідження тих пунктів, за які нібито так легко судити, всієї нудотності буднів і мерзенної лицемірності свят, коли бачиш це життя зсередини, коли мусиш прожити життям героя, – дозволяють дати цій людині шанс. Тому цей роман – і про останню можливість виправитися. Чи скористається нею героїня?».
Мирослав Лаюк — поет, письменник, драматург. Народився у 1990 році на Прикарпатті. Закінчив Національний університет «Києво-Могилянська академія», навчається на PhD-програмі «Філософія і література» цього ж університету. Автор поетичних книжок «Осоте!» (Київ: Смолоскип, 2013), «Метрофобія» (Львів: Видавництво Старого Лева, 2015). Лауреат премій «Літакцент року», «Смолоскип», «Коронація слова» тощо. Вірші Мирослава опубліковані англійською, азербайджанською, вірменською, литовською, польською, російською, чеською та іншими мовами.
Коментарі
Щоб залишити коментар, необхідно