Ми перейшли точку неповернення
Савка Мар'яна
28.01.2014
Україна переходить важливий історичний рубіж. Сталися дуже драматичні події, пролилася кров світлих добрих людей, які просто хотіли жити у справедливому суспільстві. Країна переродилася за два місяці повністю. Цілковито. Ми перейшли точку неповернення. Ніхто з нас не є тим, ким був до грудня 2013 року. Ким ми врешті станемо, коли все завершиться, залежить від кожного з нас і від того, скільки ми зробимо чесних висновків і правильних вчинків.
Це час страшних одкровень. Коли сповзають маски і ми бачимо обличчя зла. Водночас ми бачимо стільки світлих символів, які мають нас тримати в присутності духа. Бачимо неймовірну взаємну підтримку, повагу, любов. У ці дні якимись шаленими темпами твориться та система цінностей, яка так і не була створена за всі роки незалежності. Ця глибинна суспільна криза була неминучою. Адже не можна іти в майбутнє і розбудовувати суспільство, якщо не визначити базисних цінностей, за якими це суспільство має розвиватися. На неправді, брехні, корупції, криміналі виростає диктатура.
А їй протистоять люди, котрі мають почуття власної гідності.
Хлопець, який читає книгу на барикадах, коли довкола згарище і попіл – це символ боротьби за нове суспільство вільних, освічених і небайдужих людей.
Людяність і справедливість, чесність і рівність перед справедливим законом. І спільна ідея побудови сильної, незалежної, європейської не на словах, а на ділі держави, яка захистить кожного громадянина. Такими мають бути засади нового суспільства. Але якщо закон у руках злочинців - то спочатку має бути відновлено справедливість і відмито закон від бруду.
Зараз дуже часто звучать слова про розкол країни, їх підкидають ті, хто, очевидно, в цьому розколі зацікавлений. Але ж ми бачимо, що розкол не проходить за якимось географічним кордоном. Межа проходить усередині самого суспільства, і зараз кожна людина робить свій вибір – з якими цінностями їй жити. Ми, люди книги, вибираємо шлях порозуміння і єдності громадян різних національностей, віросповідань і поглядів, які в толеруванні наших культурних і ментальних особливостей творять український народ – єдиний у прагненні глобального суспільного перезавантаження. Зараз цей народ стоїть на барикадах України. І кожна зокрема людина може втратити найдорожче – життя. Пам’ятаймо про це, і не даваймо байдужості скувати нашу совість.
picture made by Duncan Crawford, BBC correspondent in Kyiv
Коментарі
Щоб залишити коментар, необхідно