"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Ми перейшли точку неповернення
Україна переходить важливий історичний рубіж. Сталися дуже драматичні події, пролилася кров світлих добрих людей, які просто хотіли жити у справедливому суспільстві. Країна переродилася за два місяці повністю. Цілковито. Ми перейшли точку неповернення. Ніхто з нас не є тим, ким був до грудня 2013 року. Ким ми врешті станемо, коли все завершиться, залежить від кожного з нас і від того, скільки ми зробимо чесних висновків і правильних вчинків.
 
Це час страшних одкровень. Коли сповзають маски і ми бачимо обличчя зла. Водночас ми бачимо стільки світлих символів, які мають нас тримати в присутності духа. Бачимо неймовірну взаємну підтримку, повагу, любов. У ці дні якимись шаленими темпами твориться та система цінностей, яка так і не була створена за всі роки незалежності. Ця глибинна суспільна криза була неминучою. Адже не можна іти в майбутнє і розбудовувати суспільство, якщо не визначити базисних цінностей, за якими це суспільство має розвиватися. На неправді, брехні, корупції, криміналі виростає диктатура.
 
А їй протистоять люди, котрі мають почуття власної гідності.
 
Хлопець, який читає книгу на барикадах, коли довкола згарище і попіл – це символ боротьби за нове суспільство вільних, освічених і небайдужих людей.
 
Людяність і справедливість, чесність і рівність перед справедливим законом. І спільна ідея побудови сильної, незалежної, європейської не на словах, а на ділі держави, яка захистить кожного громадянина. Такими мають бути засади нового суспільства. Але якщо закон у руках злочинців - то спочатку має бути відновлено справедливість і відмито закон від бруду.
 
Зараз дуже часто звучать слова про розкол країни, їх підкидають ті, хто, очевидно, в цьому розколі зацікавлений. Але ж ми бачимо, що розкол не проходить за якимось географічним кордоном. Межа проходить усередині самого суспільства, і зараз кожна людина робить свій вибір – з якими цінностями їй жити. Ми, люди книги, вибираємо шлях порозуміння і єдності громадян різних національностей, віросповідань і поглядів, які в толеруванні наших культурних і ментальних особливостей творять український народ – єдиний у прагненні глобального суспільного перезавантаження. Зараз цей народ стоїть на барикадах України. І кожна зокрема людина може втратити найдорожче – життя. Пам’ятаймо про це, і не даваймо байдужості скувати нашу совість.
 
picture made by Duncan Crawford, BBC correspondent in Kyiv

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage