Міністр рекомендує. Що дивитися, читати та слухати у листопаді
"Українська правда. Життя" започатковує нову рубрику, у якій міністр культури Євген Нищук раз на місяць радитиме книжки, вистави, музику та кіно і пояснюватиме, чому саме їх він обрав.
Повний текст – у джерелі "Українська правда. Життя".
КНИЖКИ
Сергій Жадан. "Інтернат". Видавництво "Meridian Czernowitz"
Часто я чую від друзів – "Жадан пише так, ніби про мене". Майстерним пером Сергій дійсно вміє зачепити найтонші емоції кожної людини, іноді повеселити, а часом – не дати вчинити помилок.
Дійсно тішить, що творчість Сергія надихає не лише його численних читачів, які готові годинами стояти за автографом улюбленого письменника, а й інших творчих людей – музикантів, які створюють пісні на його тексти; режисерів, що ставлять у театрах вистави та знімають кіно.
Книгу "Інтернат" я придбав собі на Форумі Видавців у Львові, з інтересом прочитав, тому і раджу.
Кость Москалець. "Поезія Келії". "Видавництво Старого Лева"
".. І знову братися за справу українську –
писати вірші, сіяти зерно
і думати про військо запорізьке,
якого вже немає так давно.
Не відректися нам своєї вдачі,
Як білці колеса, як зорей – небесам..
Чого ти плачеш, гетьман Сагайдачний?
Чому ти знову сам не свій – і сам?.."
Кость Москалець – неординарна і надзвичайна постать в українській літературі. Мільйони людей дослівно знають його вірші – "Вона", "Ти втретє цього літа зацвітеш", втім дехто щиро впевнений – то тексти "народні", настільки співзвучні вони кожному з нас.
У його віршах червоною стрічкою одвічне і надважливе – любов. Любов до людей, до рідної землі, Бога.
Ця книга – чудова нагода зануритись у світ поезії. Тут все, для настрою прохолодного осіннього дощового дня – чисті та щирі емоції, доброзичливий гумор, ніжність та роздуми про життя.
КІНО
"Сторожова застава". Режисер Юрій Ковальов, за мотивами книги Володимира Рутківського
Гарне, якісне, актуальне, наше кіно. Надзвичайно приємно спостерігати з перших днів прокату величезні черги на покази цього фільму. Зали наповнені дітлахами різного віку, але, як я зауважив, і батьки живо реагують на події на екрані та щиро сміються з жартів персонажів.
Українське кіно протягом останніх років стрімко й потужно розвивається, і я радий безпосередньо бути причетним до цього процесу.
Фільм став одним з переможців п’ятого пітчингу Держкіно, впевнений, кіновиробникам варто звернути пильну увагу на успіх цього фільму – юна аудиторія, хоч і дуже вибаглива, але і така ж вдячна.
Окремо хотів відзначити саундтрек до фільму, зокрема, "Мантра" з сольного проекту мого товариша Олега "Фагота" Михайлюти у фінальних титрах звучить максимально потужно.
"Межа/Ciara". Режисер Петер Беб’як, фільм відзнятий у копродукції Україна-Словаччина
Кіно про контрабанду на кордоні між Україною та Словаччиною.
Проблематика, піднята авторами фільму, досить специфічна – кордон, а також стосунки в родинах людей по обидва його боки. Але, разом з тим, у стрічці є елементи гумору, подекуди дещо чорного, однак він рятує, та є добре зрозумілим і в Україні, і в Словаччині, і в Чехії, і інших країнах, близьких до нас.
У липні я був на прем’єрі цього фільму на кінофестивалі у Карлових Варах, тоді багато чув від європейських колег про невипадковість цієї прем’єри – саме у той час, коли Україна позбувається радянських пут, долає свої формальні межі, долучається до великої європейської родини, частиною якої ми є вже багато століть.
Ми відкриваємо себе, і саме мова мистецтва стає тою мовою, яка робить нас більш зрозумілими для світу.
З іншого боку, окрема моя радість – чудові українські актори в кадрі – Римма Зюбіна, Станіслав Боклан та інші. Щобільше таких фільмів – то краще.
Коментарі
Щоб залишити коментар, необхідно