"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Майкл Катакіс презентує свою книжку про Гемінґвея в Україні раніше, ніж у США
Упродовж останніх 35 років письменник і фотограф Майкл Катакіс пише про розмаїті культури й географічні локації та фотографує їх. Серед країн та регіонів, якими він мандрував: Китай, Західна Африка, Куба, Угорщина, Марокко, Туреччина, США, Корея, Філіппіни, Тайвань, Італія, Греція, Британія, Франція, Іспанія та багато інших. Наприкінці вересня письменник завітає і до України, аби презентувати свою книжку «Ернест Гемінґвей. Артефакти з життя» на 25 Book Forum.
Фото - Ralph Elliott Starkweather
Майкл Катакіс є розпорядником літературного спадку Ернеста Гемінґвея, тож для написання цієї книжки він використав матеріали з найповнішого архіву одного з найвпливовіших і найзагадковіших письменників минулого століття. Десятки листів, понад 400 фотографій, спогади сучасників, передмова сина Патріка та післямова онука Шона — все це відкриває нам не просто автора безсмертних романів, а людину, яка ніколи не пропускала сходу сонця.
Майже 30 років тому письменник познайомився зі сином Ернеста Гемінґвея – Патріком. Разом вони почали роботу над добірко есе, а пізніше йому запропонували керувати літературним спадком класика. Так почалася історія, пов’язана з життям Гема, яка згодом переросла у книжку «Ернест Гемінґвей. Артефакти з життя».
 
Окрім книжки про Гемінґвея, Майкл Катакіс є автором таких книжок, як «Тисяча осколків: Інша Америка» (A Thousand Shards of Glass: There is Another America) (в-во Simon and Schuster, UK, 2014), «Мандрівник: спостереження американця у вигнанні» (Traveller: Observations From an American in Exile) (в-во Scribner, New York, 2009), «Меморіал ветеранів війни у В’єтнамі» (The Vietnam Veterans Memorial) (Crown, New York, 1988) – підсумки дворічного дослідження, як меморіал емоційно впливає на відвідувачів, «Таємні істини: нариси про службу й відповідальність» (Sacred Trusts: Essays on Stewardship and Responsibility) (Mercury House, San Francisco, 1993), «Добування голосів: дослухаючись до світлин індіанців» (Excavating Voices: Listening to Photographs of Native Americans) (University Museum Publications, University of Pennsylvania, 1998), а також лімітованого видання «Депеші» (Despatches) (Foolscap Press, Santa Cruz, California, 2008), що його низка інституцій – зокрема, Музей Вікторії й Альберта і Стенфордський університет – придбали для спеціальних колекцій.
 
Ще у 1989 праці Катакіса увійшли до книжки «75 років фотоапарату Leica» (75 Years of Leica Photography), а його фото були надруковані поруч зі світлинами Анрі Картьє-Брессона, Роберта Капи, Себастіо Сальґадо, Альфреда Ейзенштадта й інших майстрів фотографії.  
 
У 2011 році у Галереї фоліантів, що у Британській бібліотеці, відкрилася виставка світлин Майкла Катакіса, приурочена до публікації книжки «Світлини і слова», яку він написав спільно з доктором Крісом Гардіном і яка того ж року вийшла друком у видавництві Британської бібліотеки.
 
 
А вже у листопаді того ж року голова Британської бібліотеки баронесса Блекстоун представила Майкла Катакіса й доктора Гардіна Її Величності Королеві Єлизаветі. Врешті Катакіса призначили послом Британської бібліотеки, а 2012 року обрали директором «Американського фонду підтримки Британської бібліотеки».
 
У 2008 році Британська бібліотека придбала світлини й тексти Майкла Катакіса й доктора Гардіна для американської колекції. Того ж року ця установа записала велике аудіо-інтерв’ю з Катакісом і доктором Гардіном для Відділу усної історії. Тепер у Британській бібліотеці зберігаються всі праці Катакіса й Гардіна.
 
 
У 2017 році режисери Кен Бернс і Лінн Новік запросили Катакіса стати консультантом під час зйомок документального фільму про Ернеста Гемінґвея.
 
Найцікавіше те, що нова книжка Катакіса – «Ернест Гемінґвей. Артефакти з життя» (Ernest Hemingway: Artifacts From a Life) в Америці вийде друком лише у жовтні 2018 у видавництві «Scribner».  
 
Проте українці зможуть дізнатися найцікавіші історії з життя Ернеста Гемінґвея вже у вересні.
Заходи за участі Майкла Катакіса на 25 Book Forum:
П'ятниця, 21 вересня:
13:00 - 13:45 – Ернест Гемінґвей: «Прощавай, зброє». Війна і людина. Література в пошуках гуманізму – Учасники: Майкл Катакіс (США), Віктор Морозов, Романа Романишин та Андрій Лесів – Модераторка: Оля Ренн –  Кінопалац «Коперник» (вул. Коперника, 9).
 
Субота, 22 вересня:
18:00 - 18:45 – «Артефакти з життя: Ернест Гемінґвей». Презентація книжки, розмова про письменника – Учасники: Майкл Катакіс (США), Аскольд Мельничук (США), Мар'яна Савка – Кінопалац «Коперник» (вул. Коперника, 9).
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage