"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Мар’яна Савка, Маріанна Кіяновська: «У «Листах з Литви/Листах зі Львова» ми стали мотивацією одна для одної»
Чудові поетеси, давні подруги й просто чарівні жінки Маріанна Кіяновська та Мар’яна Савка презентували під час ХХІІІ Форуму Видавців спільний проект – збірку віршів «Листи з Литви/Листи зі Львова», що вийшла у ВСЛ. Зустріч модерував Юрій Андрухович.
 
«У 2000-х роках я їхав на 10 місяців у Штати і вирішив домовитися з Іздриком, з яким ми тоді добре колєгували, що будемо листуватися, а потім опублікуємо ці листи, - говорив Юрій Андрухович. - Вже з третього листа я помітив певну нарочитість цих текстів у порівнянні з тим, як би виглядала звичайна переписка двох друзів. А потім у нас сталася комп’ютерна криза, підступний вірус зжер половину нашого листування. Тому це справжній подвиг, що вам вдалося завершити почате».  
 
 
«Коли я їхала на берег Балтійського моря, відчула потребу повторити досвід Овідія: писати листи без адресата, - розповіла Маріанна Кіяновська. - І тут Мар’яна запропонувала мені писати їй листи з Литви. Я зрозуміла, що наші думки співпадають. Спочатку я писала запит, а Мар’яна мені відповідала. І так було аж до мого дня народження, коли Мар’яна мені написала о 4 ранку, і відтоді усе стало навпаки – вже я відповідала Мар’яні».
 
«Ми знайомі з 17 років, жили разом у гуртожитку №З ЛНУ Франка, тобто мали досвід спільного пережиття, - додала Мар’яна Савка. - А коли рік тому Маріанна поїхала у Литву, ми вирішили вдатися у спогади, почати листування. У цьому челенджі я нікого не бачила окрім Маріанни, бо лише вона може витримати цей ритм. Ми кожного дня писали листи, інколи затримуючись через справи на кілька годин. Одразу публікували новий вірш-лист у мережі Facebook. Коли завершили цей проект, я зрозуміла, що натхнення - це як пес, якого треба бити палицею. А той, хто вичікує на нього, може ніколи й не дочекатися... Натхнення потребує мотивації, і ми стали цією мотивацією одна для одної. Треба сказати, що цей моментальний фітбек від читача викликає якусь наркотичну залежність.  Мабуть, зараз настав час іншої приватності».
 
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage