0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
Марґарет Етвуд та Бернардіна Еварісто – переможці Букерівської премії
Лише минулого тижня дізналися лауреатів Нобелівської премії, а вже тепер знаємо переможців ще однієї престижної нагороди в галузі літератури – Букерівської. Цьогоріч першість розділили між собою одразу дві письменниці – Марґарет Етвуд та Бернардіна Еварісто. Обидві авторки поділять грошову винагороду у розмірі 50 тисяч фунтів стерлінгів (понад 63 тисячі доларів).
 
Канадську письменницю Марґарет Етвуд, що вже була лауреаткою Букерівської премії 2000 року, відзначили за книжку «Заповіти» (The Testaments) – продовження історії відомої «Оповіді служниці», де події відбуваються на 15 років пізніше після історії у попередній книзі. «Це жорстокий і прекрасний роман, який сьогодні промовляє до нас із упевненістю і силою. Планка для Етвуд встановлена ​​надзвичайно високо. Вона стрімко злітає», – зауважило журі.
 
Бернардіна Еварісто із Великої Британії стала лауреаткою премії завдяки роману «Дівчина, Жінка, Інше» (Girl, Woman, Other), в центрі якої історії 12 жінок у Британії ХХ-ХХІ століття. Еварісто стала також першою чорношкірою письменницею, що здобула першість у премії. «Це вражаючий, сильний роман про життя чорношкірих британських сімей, їхню боротьбу, біль, сміх, тугу та кохання. З запаморочливим ритмом Еварісто веде нас у подорож між історіями поколінь, рухаючись через різні простори та культурні традиції: африканські, карибські, європейські»,йдеться у коментарі журі премії. 
 
 
Це втретє (після 1974 та 1992 років) перемогу у Букерівській премії здобуло одразу два автори. Попри умову нагороди, що лауреат може бути лише одним, журі все ж вирішило порушити правила та обрати дві найкращі книги. «Цей десятимісячний процес був дикою пригодою. Сьогодні ми п’ять годин говорили про книги, які полюбили. І не змогли знайти компроміс між цими романами. Ці дві книги феноменальні, і вони будуть радувати читачів та резонуватимуть роками», – розповів голова журі Пітер Флорес.
 
Вам може бути цікаво
Олександр Шатохін: «Кожну книжечку я намагаюсь зробити хоч трохи по-інакшому»
«Есеїстика виростає з тем, яке приносить тобі життя», – Андрій Бондар презентував книгу «Ласощі для Медора» на Book Forum
Олена Стяжкіна: Україна навіть у колаборантів асоціюється зі свободою
«Кожен примірник цієї книжки буде унікальним», — Вікторія Амеліна про «Е-е-есторії Екскаватора Еки»
Ольга Купріян: Я написала свою книжку, спостерігаючи за дітьми у власному дворі
Юлія Мусаковська: «Всі, хто борються за свободу, чимось жертвують і змінюються»
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати