"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Малокомплектні сільські школи можуть закрити - МОН

Освіта.ua 

Міністерство освіти та науки повідомляє про можливість укрупнення шкіл, та, відповідно, закриття малокомплектних середніх навчальних закладів у селах. Серед причин називають демографічний спад в країні, скорочення бюджету на освіту та статистичні дані про неефективність середньої освіти в сільських школах. 
 
За словами заступника міністра освіти і науки Інни Совсун, зараз в країні діє понад 5 тисяч малокомплектних шкіл, де кількість учнів часто не перевищує сорока. Також вона зазначає, що якість викладання у таких школах дуже низька: «Статистика зовнішнього незалежного оцінювання показує, що діти з сільської місцевості, нажаль, фактично позбавленні доступу до якісної шкільної освіти. Вони значно гірше складають зовнішнє незалежне оцінювання та мають значно менші шанси продовжити навчання у вищих навчальних закладах».
 
Заступник міністра зауважила, що виходом може стати укрупнення шкіл, через що пройшли чимало східних держав. Проте в Україні це можливо лише за умови забезпечення проїзду учнів з їхніх населених пунктів до шкіл, а коштів на відновлення проекту «Шкільний автобус» зараз немає.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage