"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Лондонський книжковий ярмарок прийняв гостей зі 120 країн світу
Сьогодні у Лондоні завершується один з найпотужніших у світі книжкових ярмарків. Цього року він відбувається уже в 45-те і є, безперечно, дуже важливим на ринку купівлі й продажу прав на видання, продажів та розповсюдження книжкового контенту. Практично кожен куточок величезного виставкового центру «Олімпія» перетворився на людський мурашник, в якому то тут, то там вигулькують згадки про Вільяма Шекспіра, який є своєрідним символом цьогорічного ярмарку і акцентом у багатьох його програмах. 
 
 
«Невдовзі світ відзначатиме 400 років з дня смерті Шекспіра, тож ми просто мусили поєднати минуле з майбутнім і обрали Шекспіра одним зі своїх почесних гостей», - зазначив Джек Томас, директор Лондонського книжкового ярмарку. Йдеться зокрема про одну з найбільших приваб заходу - програму «Автор дня», до участі в якій запрошують найвідоміших письменників світу. Сама програма включає презентації, автограф-сесії, фотосети та зустрічі з міжнародною видавничою і читацькою спільнотою. Так, у понеділок, 11 квітня, автором дня був професор Нік Бостром, шведський філософ, що викладає в Оксфорді; у вівторок - Маріан Кіз, ірландська романістка і письменниця в жанрі нон-фікшн; у середу автором дня був сам Шекспір, про якого говорили Трейсі Шевальєр (її книжка «Дівчина з перловою сережкою» незабаром вийде у ВСЛ), Говард Джейкобсон та Джанет Вінтерсон; а сьогодні дитячим автором дня буде Джудіт Керр.
 
 
Аби уявити масштаби дійства, наведемо деякі цифри. Прогнозувалося, що у 2016 році ярмарок відвідають 25 000 гостей зі 120 країн світу - письменники, видавці, дизайнери, редактори, виробники цифрового книжкового контенту, шукачі нових імен та зірок. Понад 1000 видавничих компаній від гігантів ринку до маленьких незалежних видавництв з 67 країн світу виставляються на території «Олімпії». До речі, мають тут свої окремі стенди не лише видавництва, а й друкарні - для залучення іноземних клієнтів. International Rights Center - один з найбільших у світі, робота тут буквально кипить з дев’ятої ранку до пів на сьому вечора. Робоча атмосфера в агентському центрі настільки жвава, що агентам доводиться нахилятись один до одного, щоб мати змогу почути колегу. 
 
 
Традиційно, крім різноманітних англомовних видавництв, помітними є національні стенди Франції та Німеччини, а також доволі численне представництво Китаю - китайський книжковий ринок вважається одним із найперспективніших галузевих ринків світу.
 
 
Наступного року Лондонський книжковий ярмарок відбудеться вже не у квітні, а в травні, що дасть змогу видавцям, які беруть активну участь у міжнародних виставках, зокрема у Болонській, «підзарядити батарейки» і з новими силами та новими проектами знову поринути у вир суто англійських емоцій.
 
 
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage