0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
Літературна аптечка: 7 книжових новинок для зцілення душі
Книжки як ліки — це не нова ідея, але у буквальному сенсі слова «Літературна аптека» відкрилася у Флоренції наприкінці минулого року (Piccola farmacia letteraria, via di Ripoli 7/R, Firenze, Italy). Власниця незвичної книгарні, Елена Моліні, зібрала 70 категорій хворобливих станів душі та книжкових «ліків» від них. Книжки від тривоги, депресії, розбитого серця, стресу. Спробуємо і ми дати свої рекомендації, для тих, кому зараз непереливки.
 
Тетяна Гордієнко, WOMO
 
Сніданок із Борджіа
ДіБіСі П’єр, «Вавилонська бібліотека»
 
Безсоння. Якщо у вас безсоння, значить ніякі чаї та пігулки не подіяли, інакше ви би вже спали. Тоді треба зробити «клин клином» — прочитати щось таке, від чого взагалі спати не можна. Роман лауреата Букерівської премії про те, що Жан-Поль Сартр був правий. Отже сюжет: через туман та негоду літак молодого американця Аріеля Панека, який летить на конференцію програмістів до Амстердаму, сідає у англійському Станстеді. Хлопцю треба десь переночувати і він обирає неправильний готель. Там не працюють телефон та інтернет, а якась дивна родина зібралась щось святкувати. Невдовзі Панек усвідомлює, що попався у підступне павутиння чужих секретів, з якого він, можливо, не знайде виходу.
 
Видозмінений вуглець
Річард К. Морган, «КМ-Букс»
 
Нудьга. Нудно?! Тоді вам — суміш з високоякісної наукової фантастики та нуарного детектива. Неймовірно цікава й динамічна історія про колишнього посланця ООН Такеші Ковача, який живе бранцем у новому тілі після однієї з своїх болючих смертей. Закинутий за сто вісімдесят світлових років від домівки, новий міжзоряний герой несподівано опиняється всередині масштабної змови, жахливої навіть за мірками суспільства, в якому «існування» можна купувати і продавати.
 
Дім, в якому
Маріам Петросян, #книголав
 
Депресія. Можна, звісно, спробувати й гумор. Або пригоди. Відволіктися. Але це не вирішить радикально вашої проблеми. Дуже важливо знати, що ви не самі у своєму стані. Що світ не чорно-білий, він складний, і жити можна у безліч способів, але є одна загальна рекомендація — краще обирати добро й світло. Відомий роман вірменської авторки Маріам Петросян — це однозначно нелегке чтиво, але це визначний твір, дії якого розгортаються в особливому центрі для дітей з інвалідністю, де вони живуть повністю ізольовані від реальності. І це не просто дім, а цілий Всесвіт.
 
 
Чаротворці
Террі Пратчетт, «Видавництво Старого Лева»
 
Тривога. Не бійтеся, наш добрий і чудовий світ боронять такі щирі героїчні невдахи, що все не просто скінчиться добре — у процесі буде ще й дуже смішно, бо це ж Пратчетт! Перед вами третя книжка підциклу «Ринсвінд» із серії «Дискосвіт». Коли молодий чарівник відкриває в собі сильнішу магію, ніж була у його попередників, він може збитися «зі шляху праведного» і стати звичайнісіньким брутальним диктатором. Хто наверне його «до істини»?  Команда кумедних «анти-героїв»: чарівник-невдаха Ринсвінд, крута геройка Коніна і рвучкий герой-початківець Найджел. Словом, трійко у човні, не рахуючи… капелюха. Так, у них ще є чарівний капелюх, який не просто «шапка», а окрема, вельми харизматична особистість!
 
Дружина доглядача зоопарку
Діана Акерман, «Book Chef»
 
Самотність. Коли ви самотні, головне — відродити віру у людську взаємопідтримку, яка найяскравіше проявляється у часи великих випробувань. В основі сюжету цього бестселера — реальна історія про євреїв варшавського гетто, яких ховали від неминучої смерті власники зоопарку. Подружжя Жабинських врятувало таким чином протягом війни близько трьохсот людей. Дружина доглядача зоопарку, відважна і чуйна жінка, допомогла зневіреним і зляканим людям у ті надскладні воєнні дні. Шукайте допомоги, надавайте допомогу — і ви ніколи не будете самотніми.
 
Помаранчевий сад
Ларрі Трамбле, «Видавництво Анетти Антоненко»
 
Гнів — важке почуття. Бажання помсти не втамуєш так просто, особливо якщо втратити довелося щось дуже цінне. Близнюки Азіз та Амед знають, як це, коли в затінок помаранчевого саду вривається війна і вбиває твоїх рідних. І нічого крім помсти немає в тобі, нічого, крім бажання принести найбільшу жертву, аби позбутися пекучого болю. Але хтось з героїв — чистий душей, а хтось — брехун. Роман про фанатизм і мучеництво, про велику трагедію і наш сучасний світ. «Помаранчевий сад» — один із найважливіших для квебекської літератури — отримав Премію продавців книг Квебеку й Літературну премію колегіантів, його опублікували у 15-ти країнах і поставили в театрі.
 
 
Ловець океану
Володимир Єрмоленко, «Видавництво Старого Лева»
 
Розбите серце. Італійська письменниця Стефанія Бертола якось написала про міф Аріадни і Тесея: герой скористався чарівною ниткою Аріадни, аби вийти з лабіринту Мінотавра, а потім покинув дівчину на острові Наксос. Вона там дуже довго плакала і сумувала, її голосіння почув не якійсь там дядечко, а бог Діоніс. І втішив її — налив келих сонячного вина, зробив своєю дружиною, а після смерти помістив її на небо, серед зірок. Мораль? Бертола пише: «Якщо тебе покинув твій герой — заспокойся: наступний коханий буде богом!» Про роман Єрмоленка написано багато, це об’єктивно найкращий з сучасних українських романів про любов, життя, егоїзм та право на щастя на тлі давньогрецького епосу.
 
Вам може бути цікаво
Даруємо знижку на книжку тижня Тома Генкса
За книжкою Террі Пратчетта створять анімаційний фільм
«Жизня» Олега Сенцова – це про нас усіх
Фелікс Австрія (оновлене)
Дорошева Світлана
Валерія Козлова презентувала книгу про емоційний інтелект у Львові
stary_lev Стежити
1838 дописів 41760 читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати