"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Леонід Ушкалов у Києві з лекцією «Українська культура часів Шевченка»
У п’ятницю, 21 квітня, у Києві в Національному музеї Тараса Шевченка (б-р Т. Шевченка, 21) відомий шевченкознавець, професор Леонід Ушкалов прочитає відкриту лекцію «Українська культура часів Шевченка». Ця подія відбудеться з нагоди виходу абетки-енциклопедії «Шевченко від А до Я», яку написав Леонід Ушкалов, проілюструвала Анастасія Стефурак, а видало «Видавництво Старого Лева». Початок о 18.00.
 
Професор Леонід Ушкалов познайомить аудиторію з Тарасом Григоровичем, його середовищем, покаже контекст, у якому жив, творив і зростав Кобзар. Він розповідатиме про Шевченка з неочікуваних точок зору, зосередившись на ньому як на людині, що має свої смаки та уподобання, та показавши наскільки він вагомий у світовому контексті, а не лише українському. 
 
«Шевченко від А до Я» – продовження серії абеток-енциклопедій «Видавництва Старого Лева», у якій відомих діячів української культури показано з неочікуваного і дуже людяного боку. Це неймовірної краси арт-бук для родинного читання, завдяки якому і діти, і дорослі дізнаються не лише біографію талановитого живописця, ґравера, прозаїка, драматурга, співака, актора, скульптора, фотографа Тараса Шевченка, а полюблять його так, як можна любити друзів. Адже цікавим і близьким Тараса Шевченка роблять не тільки (і не стільки) біографічні дати – народився, виріс, написав, помер – а значно інтимніші речі: смаки, думки, уподобання... Яка була улюблена пора року у Шевченка? У які очі він полюбляв заглядатися – карі, блакитні, а, може, зелені? Про що він думав, дивлячись на зорі? Про все це є у книжці, яка впорядкована за ключовими словами, розміщеними за абеткою. Кожне слово (кіт, чай, зорі, тополя, Україна і тд.) – ключі до біографії і життя Шевченка.
 
 
«Ця книжка – це яскрава картина життя, сповнена світла, радості, любові, віри й надії, а ще – відкритості до світу, – говорить Леонід Ушкалов. – І, мені здається, художниця Анастасія Стефурак дуже тонко відчула оцю мою основну настанову й зуміла втілити її в просто розкішний візуальний ряд. Я давно мріяв про таку книжку».
 
Професор Леонід Ушкалов – український літературознавець і письменник, доктор філологічних наук, професор кафедри української та світової літератури Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди. Автор численних академічних праць в галузі української літератури, філософії та богослів’я. Відомий знавець Тараса Шевченка та Григорія Сковороди. Торік у «Видавництві Старого Лева» вийшла його книжка літературознавчих есеїв «Що таке українська література».
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage