"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Лауреаткою Міжнародної Букерівскької премії стала Маріке Люкас Рейневелд
Перемогу в одній із найпрестижніших літературних нагород – Міжнародній Букерівській премії – цьогоріч здобула Маріке Люкас Рейневелд. Письменницю із Нідерландів відзначили за роман «The Discomfort of Evening», що вийшов в англійському перекладі Мішель Гатчінсон. Авторка та перекладачка розділять між собою грошову винагороду у розмірі £50 000.
 
Книгу обрали серед шести фіналістів. Як зазначає голова журі Тед Ходжкінсон: «Ми поставили перед собою складне завдання, обираючи переможця з неймовірного короткого списку… Ми шукали книгу, яка виходить за рамки нашого дистопічного сьогодення і має позачасову цінність». Саме таким, на думку журі, і є роман Маріке.
 
«The Discomfort of Evening» став бестселером у Нідерландах, а також отримав перемогу у ANV Debut Prize. Також завдяки роману Маріке стала першою авторкою, що здобула Міжнародну Букерівську премію з дебютним твором, і наймолодшою з лауреатів.
 
 
Книга розповідає історію Джас та її благочестивої фермерської родини у суворій християнській громаді у сільській місцевості Нідерландів. Одного зимового дня її старший брат вирушає покататися на ковзанах, і не повертається. Поки горе охоплює ферму, Джас піддається вихору тривожних фантазій, спостерігаючи, як її сім’я розпадається.
 
Міжнародна Буківська премія вручається щороку за найкращий твір, перекладений англійською та виданий у Великобританії чи Ірландії. Цьогоріч на першість претендувало 124 книги, перекладені з 30 мов.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage