"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Куратор TEDxKyiv про 5 книжок, які допоможуть підготуватися до виступу
Конференції TED щороку збирають найкращих спікерів, які прагнуть поділитися зі світом своїми ідеями вартими поширення. Вони без найменшого хвилювання з’являються на сцені перед великою аудиторією, усміхаються, жартують, упевнено розповідають свої історії і захоплюють глядачів, які й не здогадуються, скільки часу й зусиль мусили витратити спікери, щоб підготуватися до цих 20 хвилин.
 
Люба Войтович, Читомо
 
Владислав Грезєв, ліцензіат та куратор TEDxKyiv, запевняє: підготовка минулорічної дводенної конференції тривала трохи більше 3 місяців, а кожен спікер мав від 4 до 12 репетицій. Це залежало від того, наскільки кожен з них знав формат TED, розумів, які ідеї хоче донести, яким чином це зробити. Виявилося, що допомогти спікерові підготуватися, допомагають не лише численні репетиції, а ще й книжки. Напередодні TEDxKyivLive 2019 Владислав розповідає нам про ці видання.
 
Кріс Андерсен, «Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів», Наш формат
 
Кріс Андерсон, куратор й президент щорічної конференції TED, вже напевно знає таємниці ідеального виступу. Його книжка — це чітка інструкція для спікерів — від написання тексту до ораторського мистецтва. У ній зібрані практичні поради щодо того, як змоделювати матеріал для виступу, обрати правильну подачу, аби суть і меседж були засвоєними аудиторією.
 
На прикладі вдалих і невдалих виступів автор розповідає про універсальні речі: чим почати і закінчити презентацію, як встановити візуальний контакт, подолати страх і навіть про те, що одягнути. Це буде корисним не лише на сцені TED, а й у повсякденному житті — хай то виголошення промови, чи презентація своєї ідеї, чи розмова з босом/колегами/ріднею. Крім того, книжка навчить ставитися до  публічних виступів не як до випробування, а як до джерела сили й натхнення.
 
Ешлі Венс, «Ілон Маск. Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє», ТАО
 
Історія Ілона Маска, певно, найуспішнішої людини в царині форсування прогресу цивілізації, показує, як потрібно йти до своєї мрії і досягати бажаного. Читати книжку про нього потрібно з усвідомленням контексту, тобто попередньо розібравшись з тим, що роблять компанії Ілона і які їхні досягнення за останні роки. Тоді вона розкриє, як геніальний інженер та підприємець, якого журналісти називають «Теслою ХХІ століття», досягнув успіху й вкотре підтвердить слова «немає нічого неможливого». А ще книжка Ешлі Венса допоможе досягнути необхідних результатів, які потім можуть стати контентом для виступу на TED. Для мене особисто Ілон Маск — чи не єдиний кумир, тому його історія штовхає мене уперед, до найвищих цілей.
 
Річард Фейнман, «Та ви жартуєте, містере Фейнман! Пригоди допитливого дивака», Наш Формат
 
Це неймовірно дотепні мемуари американського фізика, популяризатора науки та лауреата Нобелівської премії Річарда Фейнмана. Його спогади показують, якою багатогранною може бути людина та її життя. Кумедні історії автора та пригоди, у які він втрапляв завдяки своїй допитливості, не лише викликають усмішку (а часом навіть — нестримний сміх), а й змушують задуматися про усвідомлений вибір і необмежені можливості людини. У книжці є контроверсійні речі, ідеї, які розширюють межі сприйняття, і це підштовхує до нових сміливих рішень, кроків, думок. Мене книжка навчила завжди широко дивитися на світ та водночас фокусуватися на головному. Цю історію варто прочитати хоча б тому, щоб зрозуміти, яку особистість очікують на сцені TED.
 
Павло Коробчук, «Ключові клапани», «Видавництво Старого Лева»
 
Кожен виступ на TED’і будується навколо особистої історії спікера, через яку він/вона розкриває і поширює свої ідеї. Тобто виступ — це, перш за все, сторітелінг. Його мистецтву, до якого належить і використання художніх засобів, і побудова речень, і структуризація матеріалу, навчає художня література, зокрема книжка «Ключові клапани».
 
Вона допомагає побачити причинно-наслідкові зв’язки, вплив і важливість подій, що відбулися та відбуваються. Читати Павла Коробчука потрібно уважно, не ігноруючи спогади, що зринають у пам’яті, та візуалізуючи все, що автор розповідає. Книжка буде корисною для кожного українця. Для мене, наприклад, вона вкотре підкреслила, наскільки важливим є усвідомлювати відповідальність за свій спадок для нащадків.
 
Айн Ренд, «Атлант розправив плечі», Наш формат
 
«Атлант розправив плечі» — це ще одна книжка, яка допоможе досягнути необхідних результатів, щоб потім мати контент для виступу. Її потрібно читати вдумливо, пропускати через себе, оцінюючи свої погляди та філософію.
 
«Атлант» підтвердив правильність мого ставлення до життя, принципів, правил, ще раз показав мені, які цілі варто ставити і якими методами їх досягати. Зокрема, книжка доводить, що потрібно завжди залишатися вірним собі й заразом суспільству, змушує задуматися про жертовність та моральність, про які у нашому суспільстві часто забувають. Прочитавши Айн Ренд ви зрозумієте — можна досягнути чого завгодно, якщо дійсно захотіти цього, поставити мету і системно рухатися до неї.

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage