"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Культовий французький письменник Давід Фоенкінос – у Львові та Києві
«Видавництво Старого Лева» запрошує на зустріч із культовим французьким письменником та сценаристом Давідом Фоенкіносом у Львові. У рамках фестивалю «Французька весна» автор презентуватиме свій найвідоміший роман «Ніжність», який вперше вийде українською мовою у «Видавництві Старого Лева». У середу, 18 квітня, у готелі «Леополіс» (зал «Карелія», вул. Театральна 16) Давід Фоенкінос розповість про свою книгу, яка підкорила мільйони читачів у цілому світі і була перекладена 30 мовами. Саме за нею зняли однойменний фільм із Одрі Тоту у головній ролі. Початок зустрічі о 16.30, модератор – Мар’яна Савка. Вхід вільний.
 
В Україну Давід Фоенкінос приїде разом із братом – режисером Стефаном Фоенкіносом – на фестиваль «Французька весна» на запрошення Французького інституту в Україні. Одразу після презентації у Львові письменник зустрінеться з читачами у Києві – 19 квітня, о 16.00, у Культурному центрі «Кінотеатр «Київ» (вул. Велика Васильківська, 19). Модеруватиме зустріч Ірина Славінська.
 
Чільне фото - JOEL SAGET / AFP
 
Роман «Ніжність» – глибока, витончена і несподівана історія про кохання та втрату. Головна героїня, Наталі, втративши коханого Франсуа, не реагує на будь-які прояви уваги від чоловіків. Лише справжня ніжність здатна її зворушити і пробудити від суму. Книгу українською переклала Ірина Серебрякова. Над обкладинкою українського видання працювала Тетяна Омельченко.  
 
 
У Франції «Ніжність» була номінована на усі п’ять найбільших французьких літературних премій. На батьківщині роман став бестселером, продано понад 1 мільйон примірників. А невдовзі Давід Фоенкінос разом із Стефаном Фоенкіносом екранізували «Ніжність». 2011 року вийшов однойменний художній фільм, де головні ролі виконали Одрі Тоту та Франсуа Дам’єн.
 
 
Одрі Тоту у головній ролі в екранізації книжки «Ніжність», 2011
 
Партнери «Французької весни» в Україні: Французький інститут в Україні, Посольство Франції в Україні, «Alliance française», «УкрСиббанк», «Crédit Agricole», «Premier Hotels and Resorts».
 
Давід Фоенкінос – французький письменник та сценарист. Автор 15 романів, один з найпопулярніших франкомовних романістів. Книги Фоенкіноса перекладені близько тридцятьма мовами та отримали понад 10 визначних нагород. Народився 24 жовтня 1974 року в Парижі. Закінчив Сорбонну, де вивчав філологію. Вчився в Паризькій джазовій школі по класу гітари. Пише сценарії для таких французьких режисерів як Седрік Клапіш та Жак Дуайон. 2010 року зіграв роль батька Барбари у фільмі Ремі Безансона «Сексу багато не буває» (фр. Un heureux événement). 2011 року за мотивами його роману «Ніжність» було знято фільм.
 
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage