"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Круглий стіл «Мама по скайпу: родинні наслідки трудової міграції»
Трудова міграція і її наслідки для родин - актуальна тема для українського суспільства. Адже мільйони українців виїжджають на заробітки за кордон, залишаючи дітей вдома. Обговоренню цієї проблеми був присвячений круглий стіл «Мама по скайпу: родинні наслідки трудової міграції», який відбувся сьогодні у Представництві МОМ у Києві.
 
Ініціаторами цієї дискусії стали "Видавництво Старого Лева", у якому вийшла збірка "Мама по скайпу", яка, власне, і розпочала розмову на цю тему на літературному рівні, та Представництво Міжнародної організації з міграції в Україні.
 
Гостями зустрічі були:
 
Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні Крістоф Вайль,
 
головний редактор «Видавництва Старого Лева», автор ідеї та упорядник збірки оповідань «Мама по скайпу» Мар'яна Савка,
 
Голова Представництва МОМ в Україні Манфред Профазі,
 
куратор німецькомовного видання книги «Мама по скайпу», представник перекладацького об'єднання TRANSLIT Каті Бруннер,
 
головний науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень Олена Малиновська,
 
психолог Всеукраїнського благодійного фонду «Запорука» Мар'яна Нич.
 
- Книгою "Мама по скайпу" ми намагаємось привернути увагу суспільства до проблеми, що загострюється з року в рік, - говорить Мар'яна Савка. - Мільйони українців працюють закордоном і мільйони дітей у цей час виростають, спілкуючись з найближчими людьми лише скайпом і телефоном. Це непроста ситуація і для одних, і для інших, й не варто закривати на неї очі. Піднімаємо цю тему саме на літературному рівні, адже саме завдяки книжці люди можуть сприйняти інформацію глибше, особистісніше і емоційніше. Читаючи оповідання в збірці, вони разом з героями переживають їхні життєві ситуації, сприймають їх і з позиції дитини, і з позиції батьків.
 
- Як представник країни призначення трудової міграції, звідкіля люди пишуть рідним по скайпу, вважаю книгу по-справжньому цікавою та вражаючою, – зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні д-р Крістоф Вайль. - І це заслуга не лише теми, якій присвячена збірка, а й її літературного наповнення. Завдяки їй дивимось на трудову міграцію не лише через призму статистики і цифр. Особисті проблеми, викликані цим явищем, стають відчутнішими і зрозумілішими для наc".
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage