"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Книжки впливають на поведінку читачів, – вчені
Ще одне дослідження впливу читання на людину провели вчені з Університету Баффало (США). Результати цього експерименту показали, що книжки значно більше впливають на нашу поведінку, ніж ми гадаємо.
 
 
Дослідники вважають, що читання – один із способів задовольнити потребу у людських зв’язках. І як друзі чи колеги, книжкові персонажі також мають певний вплив на читача і його уявлення про себе. Доктор філософії, доцент кафедри психології в Університеті Баффало Шира Габріель та аспірантка Аріана Янг, які працюють у галузі соціальної психології, вирішили перевірити цю гіпотезу. Вони провели експеримент за участі 140 студентів-бакалаврів. Кожен із учасників упродовж 30 хв читав одну з двох запропонованих книжок – «Гаррі Поттер і філософський камінь» Джоан Ролінґ та «Сутінки» Стефані Маєр.  
 
Після прочитання учасники заповнювали анкети, а їхні відповіді згодом проаналізували автори дослідження. Результати показали, що у читачів виникає відчуття приналежності до героїв творів та світу, в якому ті живуть. Наприклад, ті, хто читав «Гаррі Поттера…», ототожнював себе з чаклунами, натомість читачі «Сутінок» віддавали перевагу відповідям, що були приналежні до вампірської саги. Звісно, каже дослідниця, вони не починали пити кров чи чаклувати, проте учасники експерименту в певній мірі переймали поведінку та риси, притаманні героям книжок.
 
«Соціальні зв’язки – це сильна людська потреба, – зауважила Шира Габріель. – І коли ми відчуваємо зв'язок із іншими людьми, то почуваємо себе доволі добре. Результати дослідження показують, що сприйняття наративу дозволяє нам відчувати себе ближче до інших людей у власному комфортному світі. Книги дають нам більше, ніж можливість відпочити і зануритися у фантастичний світ. Вони дають нам шанс відчути, що ми належимо до чогось більшого».
 
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage