"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Книжковий Арсенал як місце сили
Вже минуло кілька днів після нашого повернення з Києва, а враження не відпускають. Яка це радість – бачити стільки чудових людей, стільки красивих мистецьких речей, стільки гарних українських книг. Мистецький Арсенал – це однозначно місце сили.  Я не раз про це думала упродовж цих кількох дивовижних днів. Може тому, що місце намолене черницями Вознесенського монастиря. А Книжковий Арсенал – то ще й місце паломництва книжкової братії. І взагалі, це місце найвищої концентрації красивих людей. З року в рік він ясніє такими гарними світлими обличчями, одухотвореними посмішками. Сюди варто їхати хоча б для того, щоб побачити, якою є наша маленька країна людей, котрі читають і творять книгу.
 
Ми собі тут у Львові часто творимо маленькі книжкові свята. У нас є напрочуд важливий Форум видавців, ми самим видавництвом час до часу влаштовуємо собі книжкові гаражні розпродажі із насиченою програмою, а до Києва приїжджаємо не так часто. Тут у нас є представництво, але мені самій, особливо тепер, з малюком, досить рідко доводиться тут бувати. І тому такі зустрічі з київським середовищем завдяки Книжковому Арсеналу є просто неоціненними. Ми дуже і дуже ретельно готуємося до цієї події, привозимо саме на Арсенал купу новинок, багато думаємо над оформленням стенду, програмою, якоюсь купою дрібниць, які насправді є дуже важливими деталями. А ще привозимо авторів і на всі виставкові дні пірнаємо з головою в атмосферу цього неповторного свята.
 
З року в рік Книжковий Арсенал зростає – виходить на нову якість. Це дуже помітно і це так важливо. Таким невеликим колективом організаторів вони творять просто дива. І, чесно кажучи, я більше ніде не зустрічала професійнішої команди культурних менеджерів. Я переповнена вдячності до кожного з них. Ці дівчата просто унікальні. Я знаю, як багато праці і, головне, любові було вкладено у цей простір, щоб він ожив, став цікавим, наповненим, естетичним. З багатьма зі своїх друзів під час Книжкового Арсеналу ми говорили про те, що це формат книжкового фестивалю цілковито європейського рівня. Я побувала на різних європейських виставках і можу цілком підтвердити, що наша, київська, нічим не гірша. Є значно більші масштаби, звичайно, але ж і масштаб нашого книжкового ринку не співмірний із загальноєвропейським.
 
Цього разу я приїхала на Книжковий Арсенал з малюком і могла вповні оцінити те, що раніше сприймала лише побіжно. Який же тут класний простір для дітей! І хоч мій Северинко поки що сам собі вирішує, що краще вилізти на стіл, аніж сидіти на майстер-класі за столом, нам було дуже комфортно і дуже цікаво. 
 
Трохи переживала, як же буде з тим форматом співпраці, коли команда організаторів самі формували події з наших пропозицій, щось пропонували, щось переформатовували. А вийшло класно. В мене самої було щось зо дванадцять різних акцій. Я давно не отримувала такого задоволення від публічних розмов – а так було класно говорити з Юрком Іздриком, з Маріанною Кіяновською, з Жанною Слоньовською. А як несподівано було опинитися … в ліжку з Марком Лівіним та поговорити про видавничу справу. Про що лишень жалкую – неможливо себе клонувати і перебувати в різних місцях одночасно, адже програма була така насичена і цікава. Бачу позитивні зміни у багатьох видавців, привезли новинки, прикупила картин від українських ілюстраторів і взагалі отримала максимум задоволення від зустрічей, обіймів, добрих слів. Це такий важливий «обмін речовин» - саме так звучав формат одного програмного проекту.
 
Не знаю, як ви, а я радію, як дитина, коли бачу в нашій країні такі приклади позитивного розвитку. Сподіваюся, що й наші гості – Ульф Старк, Вігдіс Йордт, Сона Ван, Ярослав Мельник, Жанна Слоньовська, наші українські автори, перекладачі, ілюстратори – всі отримали важливий емоційний та професійний досвід і натхнення. Тепер чекаю Форуму видавців. І хочу, щоб було так само круто!   
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage