Stary Lev Logo
На жаль, нічого не вдалось знайти за вашим запитом.
wishlist
Stary Lev Logo
На жаль, нічого не вдалось знайти за вашим запитом.

Книги, що надихають на суспільні й особистісні реформи
Микола Петращук, Читомо
 
Людське суспільство завжди перебуває в динамічному розвитку. Щастя, що на його еволюцію впливають не тільки війни, епідемії, а й науково-технічний прогрес, освіта й книжки, що розширюють світогляд. Вашій увазі пропонується добірка книг,  які надихають на зміни – як якісно-економічні перетворення в країні, реформи, так і ціннісно-рушійні для кожного. Це книги, яких найдужче потребують українці сьогодні.
 
Нельсон Мандела «Довгий шлях до свободи»
 
Мандела Нельсон. Довгий шлях до свободи. – К.: Наш формат, 2015. – 568 с.
 
«Довгий шлях до свободи» – автобіографічна книга лауреата Нобелівської премії миру та першого чорношкірого президента ПАР Нельсона Мандели, ім’я якого стало синонімом боротьби за свободу та рівність, вперше опублікована в 1995 році. В ній автор розповідає про своє дитинство, юність, навчання, зрілість та довгі 27 років проведені у в’язниці за революційну діяльність в Африканському Національному Конгресі (АНК). В кінці книги він описав сходження на політичний олімп та відчутне усвідомлення, що боротьба проти нерівності до кінця не завершена.
 
Мандела на сторінках своєї книги намагається об’єктивно та неупереджено ділитися власними спогадами, враженнями, сумнівами, переживаннями. Він фіксує події свого життя критикуючи не тільки своїх опонентів, але й власні погляди, які еволюціонують з часом. Часом емоційні та завжди переконливі мемуари видатного морального та політичного лідера відтворюють увесь драматичний досвід труднощів, що подолав автор упродовж життя та є ілюстрацією стійкості та незламності чоловіка, що «народився вільним – вільним у кожному сенсі цього слова».
 
Життя автора, що за життя став легендою та символом непохитності в спротиві несправедливості, є вагомим та незаперечним аргументом на користь боротьби, в якій можна здобути свободу та рівність, а книга є своєрідною інструкцією, як не втратити силу духу та людську гідність на цьому довгому та нелегкому шляху.
 
Актуально для сучасних політиків, реформаторів, високопосадовців і представників органів місцевої влади.
 
Айн Ренд «Атлант розправив плечі»
 
Ренд Айн. Атлант роправив плечі. Несуперечність.–К.: Наш формат, 2015. – 456 с
 
Айн Ренд – американська письменниця-філософ російського походження, яка започаткувала філософський напрямок – об’єктивізм – філософію раціонального індивідуалізму, де створила свій ідеал людини-творця, що живе виключно за рахунок власних творчих здібностей і таланту. Найповніше описання об’єктивізму містить її роман «Атлант розправив плечі», що був опублікований 1957 року в США.
 
Події роману відбуваються у невизначений часовий проміжок в Сполучених Штатах. До влади приходять політичні сили за своєю сутністю схожі на соціалістів і починають здійснювати тиск на великий бізнес. Вільний ринок здає позиції на користь планової економіки. Країна поступово поринає в хаос та пітьму. Кризі, що охопила економіку, протистоять головні герої роману Хенк Реарден та Дагні Таґарт. В другій половині роману головна героїня знайомиться з філософом та винахідником Джоном Голтом, який втілює індивідуалізм в найширшому сенсі слова та переконує, що яскраві представники різних сфер діяльності не повинні своїми діями підтримувати систему, що прагне досягнення соціальних успіхів шляхом позбавлення їх особистої вигоди.
 
У романі образ талановитих підприємців, творців та митців, які є рушієм людського суспільства, Ренд порівняла з міфічним титаном Атлантом, що на своїх плечах тримає увесь світ.  Коли влада привласнила собі здобутки цієї, доволі малочисельної, групи людей вони зникають залишивши суспільство напризволяще. Відповідно коли «атланти» скинули ношу з своїх плечей та розправили їх, країну поринули темрява та безлад. І тільки їх повернення може зупинити цей хаос.
 
Актуально для людей різних спеціальностей, що прагнуть не тільки монетизувати свої вміння з максимальною користю для себе, але й бути корисними суспільству. 
 
Ерік Райнерт «Як багаті країни забагатіли… і чому  бідні залишаються бідними»
 
Райнерт Ерік С. Як багаті країни забагатіли… і чому бідні країни лишаються бідними. – К.: Темпора, 2014.
 
У своїй книзі відомий норвезький економіст, професор Ерік Райнерт розповідає про те, що багаті країни стали заможними завдяки поєднанню державного втручання, протекціонізму та стратегічних інвестицій, а не завдяки вільній торгівлі. Метою книги є розповісти зацікавленому непрофесіоналу, чому між бідним та багатим населенням є величезна різниця в доходах, яка щороку не тільки не зменшується, а й зростає.
 
Автор розглядає історичні економічні приклади в новому контексті та стверджує, що саме така політика забезпечила успішний економічний розвиток, починаючи з Італії епохи Відродження і завершуючи сучасними країнами Південно-Східної Азії. Він протиставляє економічну теорію, що ґрунтується на практиці, економіці, основою якої є різні моделі і зауважує, що зазвичай, країни, що розбагатіли, керувалися чужим досвідом. Райнерт рекомендує до важливих економічних змін минулого ставитись неупереджено та об’єктивно, а не спотворювати або ігнорувати їх.
 
Потрібно розуміти, що автор не дає однозначного «рецепту» вирішення проблем, а прагне змусити читача до власного аналізу та висновків.
 
Актуально для економістів, банкірів, менеджерів, підприємців, бізнесменів, високопосадовців, широкого кола читачів. 
 
Генрі Форд «Моє життя та робота»
 
Генрі Форд. Моє життя та робота. – К.: Наш Формат, 2015. – 384 с.
 
На початку ХХ століття ім’я підприємця та засновника автомобільної компанії «Ford Motor Company», винахідника, що першим став використовувати промисловий конвеєр Генрі Форда стало синонімом промислового успіху. Його автобіографічна книга, що вважається класичною з наукової організації праці, відома як фордизм, про секрети успіху та погляди автора на бізнес та автомобілебудівництво.
 
Автор розповідає свою біографію та ділиться спостереженнями про нелегкий шлях до втілення мети. Ще будучи дитиною та спостерігаючи за роботою на фермерських угіддях, яка його не дуже приваблювала, автор подумав, що людині можна полегшити важку працю за допомогою механізмів. Його рішення стати механіком виявилося доленосним та привело автора в світ двигунів, машин та автомобілів. Мрією інженера було створення машини, що працюватиме вічно.
 
Розповідаючи про власний досвід автомобілебудування Форд згадує як був «єдиним ліцензованим водієм в Америці» адже наприкінці ХІХ сторіччя він сконструював свого першого «бензинового возика», що «був першим та єдиним автомобілем у Детройті».  Потім автор, орендував майстерню та працював над створенням власного двигуна, а пізніше ним була створена компанія, якій судилося досягти успіху та стати одним з найбільших автомобілебудівних концернів світу.
 
Варто не забувати, що Форд був не тільки інженером-конструктором, але й успішним керівником та менеджером. Форд звертає увагу на те, що робота є найбільшим благом, а нові ідеї не потрібно критикувати, але до них потрібно ставитися з певною долею скептицизму, який є «балансиром цивілізації». Цікавими є міркування автора й про освіту, яка, за його переконаннями, повинна не заповнювати «голови фактами, а навчання людини, як користуватися розумом».
 
Форд часто міркував над питаннями бідності, грошей та функціонуванням сучасної фінансової системи, але завжди пам’ятав, що власне збагачення не є першочерговим адже успішним може бути тільки той хто насамперед думає «про надання послуг та якісне виконання своєї роботи».
 
Беззаперечно, зараз ми маємо змогу спостерігати успіх теорій та поглядів автора стосовно фінансів та ведення успішного бізнесу на практиці, адже його компанія процвітає вже понад сто років, а його автомобіль «Ford T», що перший в світі випускався мільйонними серіями входить в десятку автомобілів, що змінили світ за версією журналів.
 
Актуально для конструкторів, інженерів,  топ-менеджерів підприємців та бізнесменів, які прагнуть розширення власної справи.
 
«theUKRAINIANS: історії успіху»
 
theUKRAINIANS: історії успіху. – Л.: Видавництво Старого Лева, 2015.  – 256 с.
 
У першій половині 2014 року був створений онлайн-журнал «theUKRAINIANS» де публікуються інтерв’ю з успішними, креативними та ініціативними українцями сьогодення, а цього року 20 вибраних, з проведених за рік, розмов потрапили до складу книги «theUKRAINIANS: історії успіху». Герої книги – це відомі та не дуже українці, сильні особистості сучасності, що не схильні поступатися своїми переконаннями, які мають власну позицію, чітко сформовані погляди в різних сферах діяльності та не бояться багато працювати для досягнення власного успіху та брати на себе відповідальність за власні дії. Саме вони одні з тих хто робить сьогоднішню Україну кращою.
 
Серед героїв книги читач зустріне історика та публіциста Ярослава Грицака, журналістку та юристку Мирослава Гонгадзе, журналіста та громадського діяча Вахтанга Кіпіані та ще сімнадцятьох співрозмовників, які поділяться своїми спогадами, ідеями та секретами власних перемог. Гортаючи книгу ми вкотре маємо змогу переконатися, що журналістика зі шпальт газет та сторінок інтернет-сайтів повільно займає місце в літературі.  Доказом цьому є публікація вже другої книги «Історії талановитих людей» Ірини Славінської, де, як і в першому томі, впорядкувала розмови з багатьма сучасними відомими українськими письменниками, журналістами, музикантами.
 
Актуально для студентів, підприємців та фахівців у будь-якій сфері, що прагнуть власного зросту та позитивних змін в державі.
 
Ерік Шмідт, Джаред Коен «Новий цифровий світ»
 
Ерік Шмідт, Джаред Коен «Новий цифровий світ». – Л.: Видавництво «Літопис», 2015. – 368 с.
 
Автори, які як ніхто інший, розуміються в тенденціях розвитку інформаційних технологій,  на сторінках книги аналізують, як завдяки ґаджетам зміниться якість життя людини в майбутньому. На їх думку, цифрові технології є панацеєю він проблем людської цивілізації. Автори бачать світ майбутнього наповнений різноманітними пристроями, які полегшують побут: автоматичними роботами, що розуміють людину, фото- та відеотехнікою, що може створювати тривимірні голограми, надсучасними комп‘ютерами.
 
Вони розуміють, що завдяки віртуальному спілкуванню комунікація між людьми стане максимально можливою, відповідно зміняться підходи компаній та підприємств у стосунках з працівниками та клієнтами. Змін зазнає й система освіти, а такі звичні лекції мають усі підстави бути замінені відеороликами для перегляду яких непотрібно буде відвідувати навчальний заклад.
 
Загалом, на сторінках книги, автори спробували спрогнозувати не тільки, як буде виглядати «новий цифровий світ» в майбутньому, але й дати оцінку місцезнаходження в ньому не лишень окремої людини, а й суспільства в цілому.
 
Актуально для інформатиків, програмістів і всіх хто користується всесвітньою павутиною та хоче знати, як змінити світ та впливати на суспільство за допомогою цифрових технологій.
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage