Stary Lev Logo
На жаль, нічого не вдалось знайти за вашим запитом.
wishlist
Stary Lev Logo
На жаль, нічого не вдалось знайти за вашим запитом.

Книгу «Психологічна травма та шлях до видужання» презентували у рамках ХХІІ Форуму видавців
У дуже символічному місці - Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» відбулась презентація надзвичайно важливої книги Джудіт Герман «Психологічна травма та шлях до видужання», яка вийшла у «Видавництві Старого Лева».  Говорили про актуальність книги у нелегкий для України період, про важливість розмов про насильство та страх, про те, як спілкуватися з жертвами насильства та як допомогти їм повернутися до нормального життя.
 
Психолог та психотерапевт, одна з перекладачів книги Оксана Наконечна розповіла, що тема психологічної травми є не новою, вона стосується  кожного з нас індивідуально та українського суспільства, яке пережило багато трагічних подій, в цілому. «Ця книга – результат роботи американських фахівців, які дослідили питання психологічної травми внаслідок війн та різноманітних революційних рухів, - розповідає перекладач. - Кілька років тому ми з моєю колегою Вавою Бачинською взялися за переклад тексту Джудіт Герман, але процес затягнувся на кілька років. Ще не було ані Майдану, ані війни, питання психологічної травми в Україні не було таким актуальним,  але ми розуміли, що така література  потрібна. Під час Майдану наша робота відновилася,  згодом ми отримали допомогу від відділу преси, освіти і культури Посольства США в Україні».
 
Заступник головного редактора «Видавництва Старого Лева», поетеса та перекладач Катерина Міхаліцина розповіла, що ВСЛ радо долучається до таких проектів. «Може не дарма ця книжка затрималась, бо зараз вона вийшла у такий потрібний час, - переконана Катерина. -  Окрім військових дій, в Україні існує багато й інших проблем, наприклад, домашнє насильство. І ця книга – один із приводів почати говорити про ці проблеми, шукати способи їх вирішення. Сподіваємося, що це видання знайде своїх читачів і стане їм у нагоді». 
Представник відділу преси, освіти і культури Посольства США в Україні Ольга Крекотен розповіла, що книга зацікавила їх одразу, актуальна тема спонукала знайти кошти і долучитися до видання. «Головне, що ця книга написана зрозумілою мовою. І кожна людина може знайти тут якісь поради та життєві приклади, які, сподіваюся, допоможуть їй покращити власне життя», - говорить Ольга Крекотен.
 
Також долучився до розмови і науковий редактор видання Олександр Фільц: «Є твори різні: цікаві, корисні, добрі. Ця книжка потрапляє у кожну групу: вона є доброю, адже попри те, що авторка пише про важкі речі, вона пише з позиції доброти. Також книга є корисною, адже читач знайде тут багато терапевтичних порад. Вона є цікавою, але швидше для фахівців, бо написана по суті аматорам психотерапії». 
 
Психолог та співперекладач книги Оксана Лизак розповіла про роботу над текстом. За її словами, цікавим було те, що майже у всіх своїх історіях Джудіт Герман говорить про пацієнта як про особу жіночої статі. На думку перекладача, це зумовлено феміністичними рухами у США: «Українські жінки менше страждали від чоловічого шовінізму, ніж американські. Українки завжди знали, де знайти макогін (сміється). Тому в українському перекладі ми говорили про пацієнта як про «нього», - пояснює Оксана Лизак.  
Ще один із перекладачів книги - Олександр Шлапак - поділився власним досвідом, адже сам він служить у Збройних силах України і був активним учасником Революції Гідності: «Книгу я перекладав ще до служби в армії. І під час служби виникали такі ситуації, розумінню яких я завдячую цій книзі». Він розповів про те, як осягнув поняття психологічної травми після участі у військових діях. Зрештою, як зауважив Олександр Шлапак, щоб пережити травму, потрібно провести чимало внутрішніх баталій з самим собою. 
 
На завершення зустрічі учасники презентації зазначили, що 200 примірників книги будуть передані психологам, які працюють з військовими. А частина коштів від продажу видання піде на допомогу «Кризовій психологічній службі».
 
 
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage