"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Книга «Куди і звідки» Творчої майстерні «Аґрафка» здобула срібло на European Design Awards
12 червня відбулась онлайн-церемонія оголошення переможців Міжнародного конкурсу у галузі комунікаційного дизайну European Design Awards  2021. І срібну нагороду у категорії «Illustration book & editorial illustration» здобула Творча майстерня «Аґрафка». Цьогоріч Романа Романишин та Андрій Лесів представили на конкурсі свою найновішу книгу «Куди і звідки», яка і отримала перемогу.
 
Книжка-переможниця вийшла друком наприкінці 2020 року та розповідає читачам про рух, про мандри (людей, тварин, вітру, нашої планети), про подорожі заради торгівлі чи завоювання, про наукові експедиції і паломництво, про міграції, мапи, навігацію і, зрештою, про пошук свого власного шляху. 
 
«Для нас нагорода European Design Awards – це велика приємність, але, насамперед – це потужна мотивація для подальшої роботи. Якщо говоримо про конкурси загалом, то серед них є важливі конкурси-маркери. ED Awards є саме таким важливим маркером, адже заснований дизайнерами для дизайнерів. Крім того, це найбільший в Європі конкурс комунікаційного дизайну, а ми особливо цікавимося і взоруємося саме на комунікаційний дизайн. Це для нас вже третя відзнака на цьому конкурсі і другий «метал» – минулого року було золото, цього року – срібло. Дуже радіємо і працюємо далі», – прокоментували перемогу Романа та Андрій.
 
European Design Awards – один з головних щорічних європейських конкурсів у галузі комунікаційного дизайну. Цьогоріч на розгляд журі було подано 212 робіт у 8 категоріях, які журі оцінювало за трьома головними критеріями: якість дизайну, креативність і відповідність твору визначеним цілям його створення. При оцінці дизайну беруться до уваги усі елементи проєкту: ілюстрації, типографіка, макет, якість поліграфії і те, як загалом усі ці елементи співіснують й наскільки вони працюють для загальної ідеї та концепції. Тому ми з подвійною радістю тішимось за Андрія та Роману, адже вони є авторами і тестової, і візуальної складової книги-переможниці «Куди і звідки».

Нагадаємо, що це друга відзнака Романи та Андрія на цьому конкурсі. Минулого року міжнародне журі віддало українцям золото – за дизайн поетичної книжки «Оптика Бога» Мар’яни Савки.
 
Творча майстерня «Аґрафка» – творчий та сімейний тандем художників Романи Романишин та Андрія Лесіва. Одні з найбільш популярних українських ілюстраторів за кордоном. У 2012 році казка «Ріпка» у переказі Івана Франка та творчо-ілюстративному втіленні «Аґрафки» увійшла до світового каталогу кращих дитячих книжок «Білі круки». У 2013 році зі збірки «П’ятикнижжя» Грицька Чубая почалася співпраця ілюстраторів з «Видавництвом Старого Лева». Дотепер у видавництві вийшло шість авторських книг Романи Романишин та Андрія Лесіва. Книга «Зірки і макові зернята» отримала відзнаку Міжнародного дитячого книжкового ярмарку в Болоньї. Книга «Війна, що змінила Рондо» отримала відзнаку журі Міжнародного дитячого книжкового ярмарку в Болоньї та увійшла до каталогу «Білі круки». Обкладинка «Аґрафки» до книжки «Джордж і таємний ключ до Всесвіту» Люсі та Стівена Гокінґів увійшла до довгого списку призерів «The Global Illustration Award» на Франкфуртському книжковому ярмарку.
 У 2017 році їхні книжка-картинка «Голосно, тихо, пошепки» та абетка-енциклопедія «Франко від А до Я», які вийшли у «Видавництві Старого Лева», удостоїлися нагороди BIB PLAQUE від Бієнале Ілюстрації у Братиславі. У 2018 році Романа та Андрій стали переможцями «Bologna Ragazzi Award 2018» у номінації «Non Fiction» за книги «Голосно, тихо, пошепки» та «Я так бачу». У 2020 році видання «Голосно, тихо, пошепки» увійшло до 50 найкращих ілюстрованих книжок 2020 року у Японії.

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage