"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Книга «Хто зробить сніг» потрапила до світового каталогу The White Ravens
Філософська історія для дітей «Хто зробить сніг», яку написали Тарас Прохасько та Мар’яна Прохасько і проілюструвала сама авторка, потрапила до одного з найпрестижніших світових каталогів дитячих книг – «Білі круки» (The White Ravens). Про це «Видавництву Старого Лева», яке видало торік цю книгу, повідомила дослідниця дитячої літератури Середньої та Східної Європи, представник Internationale Jugendbibliothek, International Youth Library Катя Вібе.
 
Міжнародний каталог «Білі круки» (The White Ravens) – це перелік 250 найкращих дитячих книжок із понад 40 країн світу, який виходить щорічно з 1996 року. Фахівці обирають з книг, які надходять до Міжнародної Молодіжної Бібліотеки (International Youth Library, IYL) в Мюнхені з усього світу, найкращі видання і формують ТОП-перелік. Серед критеріїв оцінки найкращих книг - літературний стиль і дизайн, універсальність теми, новаторські художні рішення. Каталог «Білі круки» вважають одним із ключових орієнтирів у світі дитячої та підліткової літератури, який визначає світові тенденції для критиків, видавців, продавців книги.
 
Книга «Хто зробить сніг», яку написали Тарас Прохасько та Мар’яна Прохасько і яка вийшла у «Видавництві Старого Лева», стала переможцем конкурсу «Книга року ВВС – 2013» у номінації «Дитяча Книга року ВВС – 2013», а також отримала премію «ЛітАкцент року 2013» у номінації «Поезія і проза для дітей» та посіла перше місце рейтингу «Книжка року‘2013» у номінації «Дитяче свято».
 
   
 
«Хто зробить сніг» - це дуже цікавий експеримент двох неймовірно творчих людей, - зазначає головний редактор «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка. - Це перша дитяча книжка Тараса Прохаська та перший досвід Мар’яни Прохасько у ролі ілюстратора. Це тепла казка по родину кротів та їх тринадцять кротенят, про дружбу та взаємодопомогу, про турботу та домашній затишок, а також про те, хто насправді робить сніг… І це дуже якісна книжка, з якого боку не поглянь: і за змістом, і за оформленням, і за ідеєю і за її втіленням».
 
Цьогоріч «Видавництві Старого Лева» видало продовження кротячої саги. Нова книга для дітей Тараса Прохаська та Мар’яни Прохасько називається «Куди зникло море». Проілюструвала її, як і «Хто зробить сніг», сама Мар’яна. Це – детективна історія, насичена і філософським підтекстом, і неочікуваними сюжетними поворотами. А ще це – літературно-музичний проект. Адже одна з героїнь книжки – Соня Садова – «ожила» і записала власний альбом, послухати який можна, придбавши книгу. Тексти пісень для Соні написали Софія Андрухович та Таня Малярчук, а музику написала і заспівала – Дана Винницька.
 
До каталогу The White Ravens у 2012 році увійшла книга «Видавництва Старого Лева» «Казка про Старого Лева» Мар’яни Савки, яку ілюстрував Володимир Штанко. Серед українських книг, які входили до «Білих круків» різних років, - видання видавництва «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га» в ілюструванні Володимира Голозубова («Руковичка»), Костя Лавра («Козак Петро Мамарига»), Владислава Єрка («Снігова Королева», «Казки туманного альбіону»), Сергія Савченка («Песик та його місячні друзі»), поетична збірка Василя Голобородька «Віршів повна рукавичка» з ілюстраціями художниці Інги Леві ( «Грані-Т), народна казка «Рукавичка» в оригінальному оформленні творчої майстерні «Аґрафка» ( «Навчальна книга – Богдан, «Ріпка» в оформленні «Аґрафки» («Навчальна книга – Богдан»), «Вісім днів із життя Бурундука» Івана Андрусяка, яку ілюструвала Ганна Осадко («Грані-Т»).

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage