"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Казці «Красуня і чудовисько» - чотири тисячі років
The Guardian. Кадр з мультфільму «Красуня і чудовисько», Disney,  1991
 
Вчені з Португальського та Британського університетів стверджують, що казки, відомі нам завдяки братам Ґрімм, насправді були створені понад чотири тисячі років тому. Своє дослідження вони опублікували у журналі Royal Society Open Science.
 
Відомо, що ще на початку  XІХ  століття один із братів Ґрімм Вільгельм припускав, що казки, які вони з Якобом збирали, з'явились не сотні років тому, а тисячі. Сара Ґраса де Сільва із Нового університету Лісабона (Португалія) та Джамшид Техрані із Деремського університету (Великобританія) підтвердили цю теорію за допомогою математичного моделювання та філогенетичного аналізу. Вони проаналізували 275 індоєвропейських казок, зіставили їх та знайшли подібні сюжети з казками, які були записані у XVII та  XVIII століттях. 
 
У своїй доповіді вони зазначили, що казкам «Красуня і чудовисько» та «Румпельстілтскін» близько 4000 років. «Обидві казки безперечно існували до появи великих західних індоєвропейських общин приблизно  2500-6000 років тому», - йдеться у статті.
 
Казка «Джек і бобове дерево» написана майже 5000 років тому, а історія «Сміт і Диявол» вперше була розказана 6000 років тому, ще до бронзової доби. Вільгельм вважав, що багато з тих казок, які вони з братом збирали, походять з культур Скандинавії і Південної Азії, мають грецькі та латинські корені. Дослідники підтримали цю теорію та додали, що деякі з оповідок також належать до індоєвропейських культур.
 
«Зрозуміло, що ці історії не збереглись записаними. Вони були розказані ще до того, як сформувалися англійська, французька та італійська мови. Вони, ймовірно, були розказані усно певною індоєвропейською мовою», - зазначає Джамшид Техрані.
 
«Окрім того, мотиви, присутні в казках, є досить універсальними, вони включають такі мотиви, як добро і зло, правда і неправда, покарання й винагорода, мораль і аморальність, чоловік і жінка», - говорить Сара Ґраса де Сільва.
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage