0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
Катерина Мірошниченко, екологиня: «Відходи – це не сміття, відходи – це ресурс»
Під час Книжкового Арсеналу відбулася презентація «Книжки про сміття» письменниці, літературознавиці Галини Ткачук, що вийшла у «Видавництві Старого Лева». Говорили про користь і шкоду сміття, корисні звички та життя в стилі «еко».
 
«Цю кольорову книжку написала не я одна, нас було 9 співавторів (київські школярі), – розповіла Галина. – А десятим співавтором є кожен з вас – читач, – бо, власне, книжка – інтерактивна і передбачає вашу участь у творенні. Вдячна "Видавництву Старого Лева" за те, що ми швидко підготували це видання; благочинному проекту "Лакі Букс" – за підтримку проекту; співавторам – за участь у дослідженнях та експериментах. Оскільки, починаючи цей проект, ми зі співавторами мало розумілися на сміттєвій темі, то в процесі її творення ця книга дуже змінила кожного з нас. Я, наприклад, придбала собі багаторазову пляшечку для пиття, еко-торбу і завжди обдумую нову покупку: справді потрібна мені ця річ чи, можливо, у мене вдома вже є аналогічна?».
 
 
«Ми займаємося виданням науково-популярних книг для підлітків, – розповіла Єлизавета Коренко з благочинного проекту "Лакі Букс". – Переконані, наука може бути цікавою кожному. Зараз дуже багато науково-популярних книг для дошкільнят і для дорослих. А для підлітків майже нічого немає. Мабуть, тому, що підліток отримує чимале наукове навантаження у школі. Але ж це саме той вік, коли людина обирає свій шлях. Тож ми мріємо, щоби книжки наштовхнули підлітків зайнятись наукою. І власне "Книжка про сміття" має цю можливість. Реальність така, що вирішувати екологічні проблеми будемо не ми і навіть не наші діти. Тому маємо думати, як можемо змінити щось у собі зараз, щоб у майбутньому змінити світ на краще».
 
 
«Про проект мені розповіла подруга, – каже Аня Терещук, співавторка книжки.
Мені дуже сподобалося працювати над процесом створення видання: ми збирали наукові дані, статистику та робили експерименти». Анна розповіла, що з відходів її найбільше дратує пластик: «Це найнебезпечніше сміття, яке дуже довго розкладається».
 
Карантин, мороз, Шевченківські дні – у роботі над цим проектом було чимало перепон. Найстійкішим співавтором цієї книжки, за словами Галини Ткачук, була Каріна. Дівчина вже кілька років сортує сміття і розуміє, що кожен викинутий поліетиленовий пакетик не зникає безслідно. «Коли ми намагались охарактеризувати, що ж таке сміття, усі казали, що це – непотріб. Але я вважаю, що сміття – медаль з двома сторонами: воно може бути небезпечним, а може приносити користь, якщо його переробляти і повторно використовувати».
 
Анастасія – ще одна авторка книжки – писала текст про органічні відходи: «За кордоном популярні контейнери з компостом: туди скидають органічні відходи – і вони перетворюються на добрива. Можна долучити до пришвидшення цього процесу помічників-черв'яків», – радить дівчина.
 
 
«В Україні небагато книжок на екологічні теми, які були б яскравими та цікавими. Автори "Книжки про сміття" переслідували дуже амбітну мету: зібрати думки дітей на екологічну тему, історії різних людей, що сортують сміття, волонтерів, що прибирають пляжі тощо. Усе це доповнилось чудовими ілюстраціями, інтерактивами для читачів. Радію, що в Україні вийшла якісна еко-книжка, яка, окрім всього, пояснює, що відходи – це не сміття, відходи – це ресурс», – розповіла Катерина Мірошниченко, екологиня, що консультувала авторів, надавала статистичні дані.
 
 
«Суспільство далеко просунулись технічно, науково, – додала Ірина Матвєєва, наукова редакторка книги, екологиня. – Та якщо не вбережемо екологію, гріш ціна цим досягненням. Людство ризикує просто загрузнути в смітті. Те, що діти переймаються проблемою сміття, – дуже обнадіює. Сподіваюсь, разом ми знайдемо рішення цим питанням, здолаємо усі труднощі, що ставить перед нами час».
 
Вам може бути цікаво
Привид, який не міг заснути
Чорна Наталія
Рахують усі
Рушіфте Крістін
20 кадрів «Жизні». Цитати із книги Олега Сенцова
Інспектор Дил поспішає на допомогу: як навчити дитину розпізнавати та контролювати емоції
stary_lev Стежити
дописів читачів