"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Катерина Бабкіна: «Дорослішання – не так уже і добре»
13 вересня «Видавництво Старого Лева» у рамках ХХІ Форуму видавців презентувало першу дитячу книгу Катерини Бабкіної - повість «Гарбузовий рік».
 
Катерина Бабкіна поділилася зі слухачами історією виникнення дитячої книги: «У день Святого Миколая я прокинулася вдома і в мене вперше не було під подушкою подарунка, - згадує Катя. - І так мені сумно стало. Я сіла написати пост на Фейсбук про дорослішання. Врешті, пост переріс в оповідання. Я зрозуміла, що дорослішання – не так уже і добре. Згодом з’явилося кілька таких оповідань, які і вилилися у дитячу книгу».
 
Під час заходу говорили про дитячу літературу, обережність творення та сприйняття текстів для дітей, дружбу і гарбузи, зачитували уривки із книги. Катерина розповіла і про літературу, яка вплинула на неї у дитинстві: твори Лермонтова, Андерсена, Мілна, Кобзар, адаптований для малят варіант Біблії та інші.
 
«Катина книга про найважливіші цінності, які ми в процесі дорослішання інколи не помічаємо, оминаємо», - вважає головний редактор «ВСЛ» Мар’яна Савка.
 
Важливу роль у книжці відіграють ілюстрації, які створила Юлія Пилипчатіна. «Ця книжка дуже гарна, і я дуже вдячна за це «Видавництву Старого Лева», - говорить Катя Бабкіна. - Коли побачила її уже готову, зрозуміла, що хочу працювати тільки з дитячою літературою. Бо коли пишеш для дорослих, видавці не дозволяють наповнювати книги картинками. Ілюстраторка Юля Пилипчатіна – абсолютно чудова дівчина, яка, здається, інженер за освітою. І це перша книжка, яку вона проілюструвала в Україні. А нещодавно взагалі купила собі гончарну піч і робить плитку, розмальовує її, продає цілими наборами».
 
        
 
«Дуже важливо відчути, якому авторові пасує який художник, - переконана Мар’яна Савка. - Бо якщо вони не зійдуться в характері та світобаченні, то книжка розсиплеться у сприйнятті читача. І коли я побачила ілюстрації Юлі Пилипчатіної, зрозуміла, що ця стилістика, легка, прозора, пасує цьому тексту і образу самої Каті».

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage