Ілюстрація Юлії Ґвілім до дитячої книжки «Кряк!» увійшла до довгого списку престижної міжнародної премії World Illustration Awards 2025. Ця новина — радісний знак того, що українська книжкова ілюстрація дедалі впевненіше звучить на світовій сцені.
World Illustration Awards — одна з найавторитетніших премій у галузі ілюстрації, яку організовує Британська асоціація ілюстраторів (AOI) у партнерстві з Directory of Illustration. Премія існує з 1976 року й відзначає найкращі роботи з усього світу, створені як професійними художниками, так і новими талантами. До участі приймають як замовні, так і незалежні проєкти, виконані протягом останнього року.
Цьогоріч журі відібрало до довгого списку понад 500 робіт, що змагаються в десяти категоріях. Ілюстрації Юлії Ґвілім представляють саме дитячу книжкову графіку — чуттєву, емоційно виразну та сучасну у візуальному рішенні. Її книжка «Кряк!» — ніжна й метафорична історія, у якій образи працюють разом із текстом, формуючи атмосферу світла, гри й тепла.
Окрім Юлії Ґвілім, до довгого списку World Illustration Awards 2025 увійшли ще п’ятеро українських ілюстраторів:
Ірина Бабаніна — з серією ілюстрацій до «Джельсоміно у Країні брехунів» Джанні Родарі (створених для дипломного проєкту в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури);
Женя Полосіна — з ілюстрацією до обкладинки збірки оповідань Г. Дж. Веллса «Країна сліпих» (видавництво «Ще одну сторінку»);
Вікторія Кієнко — з обкладинкою до «Гаррі Поттер і філософський камінь» Джоан Ролінґ;
Марія Тіхонова — з ілюстраціями до дитячої книжки «Історія зайчика»;
Анна До — художниця українського походження, чия робота також потрапила до списку.
Включення до цього списку — не просто професійне визнання, а й можливість заявити про себе у світовій спільноті, знайти нові зв’язки та відкрити перспективи для майбутніх проєктів. Це також велика радість для нас як видавців — бачити, що художники, з якими ми співпрацюємо, отримують світове визнання.
Вітаємо Юлію Ґвілім і всіх номінанток! І запрошуємо читати «Кряк!».
Коментарі
Щоб залишити коментар, необхідно