"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Художня література робить нас чуйними до інших людей, – вчені
 
Американські вчені з’ясували, що література, яку ми читаємо, так чи інакше впливає на нашу здатність до емпатії та на ставлення до інших людей. Дослідники вважають, що художні твори якнайкраще допомагають відчувати та розуміти навколишніх.
 
Науковці з приватного університету «Нова школа» (Нью-Йорк) – соціальний психолог Емануеле Кастано та аспірант Девід Кідд – провели п'ять досліджень, під час яких спостерігали за різними групами людей. Усі групи читали уривки з творів відмінних жанрів. Після того, як читання було завершене, учасники експерименту пройшли тест на здатність розуміти почуття та емоції інших людей.
 
Дослідники виявили істотну відмінність між читачами різних жанрів літератури. Зокрема результати тих, хто читав художні книги, були значно вищими у порівнянні з тими, хто читав науково-популярні видання.
 
Вчені пояснюють це тим, що художні твори, як правило, сфокусовані на характерах та взаєминах героїв, чим викликають у читача яскраві емоції й переживання. «Часто образи персонажів зображені нечітко, без багатьох деталей, і ми змушені заповнювати прогалини, щоб зрозуміти їхні наміри і мотиви», - говорить Кідд. Такі книги спонукають читача уявляти персонажів, і це відповідно сприяє розумінню інших у реальному світі.  
 
Таке відкриття, на думку вчених, може допомогти покращити свої соціальні навички окремим групам суспільства, наприклад, ув`язненим чи дітям з аутизмом.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage