"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Хто ж отримав Пулітцерівську премію 2018 року?
Поки комітет Букерівської премії обирає переможця серед фіналістів, журі іншої престижної нагороди в сфері культури – Пулітцерівської премії – уже назвало лауреатів 2018 року у кількох номінаціях. Пулітцерівська премія вручається щорічно за досягнення у галузі журналістики, літератури, музики і театру. Пропонуємо вашій увазі переможців літературних номінацій.
 
 
 
Кращою художньою книжкою року обрана робота Ендрю Сіана Ґріра під назвою «Менше» (Less). Журі назвало це видання «щедрою книжкою, мюзиклом у прозі», й відзначило, що тут розкрито дуже важливі теми: «дорослішання й сутність любові».
 
У номінації «Історія» перемогу здобула праця Джека Емерсона Девіса «Затока: Виникнення Американського моря» (The Gulf: The Making of an American Sea). «Це важлива екологічна історія Мексиканської затоки, яка привертає чималу увагу до 10-го найбільшого водного середовища Землі, однієї з найбільш різноманітних і продуктивних морських екосистем планети», – зазначило журі Пулітцерівської премії.
 
 
Першою серед біографічних книжок став життєпис американської письменниці Лаури Інґальс Вайлдер – «Прерійські пожежі» (Prairie Fires: The American Dreams of Laura Ingalls Wilder), написаний Керолайн Фрейзер. Цю книжку відзначили як «глибоко досліджений і елегантно описаний портрет Лаури Інґальс Вайлдер». Зокрема видання показує, як Вайлдер перетворила бідність, невдачі та постійну боротьбу за виживання, що супроводжували її родину, у  самостійність, сімейну любов і наполегливість.
 
 
 
«Напівтемрява» (Half-light) Френка Бідарта була названа кращою поетичною збіркою. До неї увійшли вірші 1965-2016 років. Збірка «поєднує довгі драматичні вірші з короткою еліптичною лірикою, що опирається на класичну міфологію…», – зазначають представники нагороди.
 
Серед нон-фікшн першу сходинку посіла книжка Джеймса Формана-молодшого «Замикаючись: Злочин і покарання у Чорній Америці» (Locking Up Our Own: Crime and Punishment in Black America). Журі визначило цю працю як «огляд історичних коренів сучасного кримінального правосуддя в США, що базується на величезному досвіді та глибокому знанні правової системи, а також її часто руйнівних наслідків для громад різних рас».
 
 
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage