"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Хто у черзі за книжкою?
Гаражний розпродаж, так званий «garage sale», який стартував у Львові у червні минулого року, впевнено перейшов у книжковий формат. «Видавництво Старого Лева» вже втретє провело благодійний розпродаж своїх книжок.
 
Правду кажучи, особливої черги минулої суботи у «фестовому» дворику Видавництва Старого Лева на вулиці Лемківській не було. На попередніх «гаражках», кажуть, годі було протовпитися. Зате було більше простору для спілкування, для мандрівок від однієї книжкової розкладки під парасолькою – до іншої, і то разом з дитячим візочком, а то й можна було просто посидіти у затишному дворику в очікуванні чергового майстер-класу, переглядаючи вподобані книжки, які для головних учасників благодійної події продавалися із значною знижкою. Головна прикмета цього по-літньому теплого дня – багато дітей і багато сонця.
 
– Це вже третій книжковий розпродаж, – розповіла Вікторія Міщук, керівник соціальних проектів та програм, яка щойно рік тому прийшла у видавництво, і, здається, відразу з ідеєю «гаражних» акцій, адже була ініціатором та організатором тих двох перших, які провела Спільнота взаємодопомоги «Емаус-Оселя».
 
Природа так званих гаражних розпродажів благочинна. Спершу благодійники збирали кошти для підтримки діяльності соціального гуртожитку ЛМГО «Оселя», де проживають особи, які проходять процес ресоціалізації. А вже третій розпродаж перебазувався до Старого Лева. Отже відлік книжкових розпродажів йде від 26 квітня цього року, коли видавництво провело свою першу акцію – в межах Місяця інформування про аутизм. Зібрані кошти були спрямовані на облаштування спортивного майданчика у школі-інтернаті, в якій діти з особливими потребами мають можливість отримати повну середню освіту. Під час другого розпродажу Старий Лев збирав кошти на потреби армії.
 
І от нарешті третій такий захід – під інтригуючою назвою «Потрібні люди». Видавництво, яке спеціалізується на дитячій літературі, добре знає тих, хто найбільше її потребує, хто, поряд з доброю книжкою, є головним вихователем наймолодшого покоління. Окрім усього іншого – це ще й вияв уваги до літніх людей, їхнього досвіду, їхніх літ і – намагання залучити їх до активного життя. Спеціально для дідусів і бабусь, які читають разом з онуками, були передбачені суттєві знижки на видання Старого Лева. Партнером на цьому святі книжки виступав Форум видавців, забезпечивши пенсіонерам додаткову знижку 20 гривень в межах благодійної акції «Третій вік – задоволення від читання».
 
Отож цього дня власники пенсійних посвідчень за невеликі гроші могли придбати й улюблені казки для онучат і щось «для себе». Навіть дорогі «Карти», про які мріє кожен малюк, виявилися того дня доступнішими. Для старшеньких цікавими були вже популярні «Зірки і макові зернята» від творчої майстерні «Аґрафка», дитячий «Кобзар» Т. Шевченка, «Прислів’я українські» Анастасії Стефурак у її ж вишуканому графічному виконанні. Втім, означення «вишукана» є прикметою книжок цього видавництва, яке співпрацює з великою командою талановитих художників-ілюстраторів.
 
Серед новинок, представлених на розпродажі, – книжки для дорослих. Це справді для багатьох новина. Відколи видавництво, яке спеціалізується на дитячій літературі, випускає книги й для дорослих?
 
– Це почалося рік тому, з книги моєї мами, яка несподівано почала писати після 60-и…, – розповідає головний редактор видавництва Мар’яна Савка. – Знаєте, такі щемкі спогади-розмисли про життя її покоління…
 
Книга Ірини Савки «Осиний мед дикий» датована 2013-м. Тоді ж вийшло «П’ятикнижжя» Грицька Чубая – поезії, любовно обрамлені передмовою Костянтина Москальця та постскриптумом Олега Лишеги, у – знову ж вишуканому – графічному оформленні Романи Романишин та Андрія Лесіва. Цю книгу найдовше хочеться тримати в руках… Молодь – у статусі молодих мам і студенти найбільше купували «Фелікс Австрія» Софії Андрухович та «Книжка про читання» Юстини Соболевської. А «Галицькі оповідання» Анджея Стасюка приваблювали старших. Але що цікаво – часто ці покупці були членами однієї родини, тобто представниками трьох поколінь. Книга єднає, книга може бути родинним святом, книга нас врятує…
 
Наймолодшого учасника благодійної події можна було зустріти на майстер - класі для бабусь «Як читати казки», який провела письменниця Оксана Думанська. Як і слід було сподіватися, разом з бабусями сюди прийшли і молоді мами з дітьми. Одне немовля розплакалося, незважаючи на цікаву розповідь. Отож довелося мамі негайно прикласти його до грудей.
 
П.С.
 
Естафету Форуму видавців «Третій вік: задоволення від читання», підхоплену «Видавництвом Старого Лева» на Гаражному розпродажі «Потрібні люди», продовжують інші львівські видавці. Розпродаж книжок для пенсіонерів відбудеться 18 жовтня, з 12-00 до 18-00, у «Книжковому дворику» (вул. Винниченка, 4).
 
Книжки зі знижкою 20% запропонують літнім людям львівські видавництва «Апріорі», «Тріада плюс», «Урбіно», «Піраміда», «Аверс», Видавництво Святого Володимира та «Літопис». Додаткову знижку в розмірі 20 гривень на одну куплену книжку отримає від Громадської організації «Форум видавців» кожен пенсіонер за пред’явленням пенсійного посвідчення.
 

 

 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage