"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

ХХІІ Форум видавців: Розмова-презентація з автором книги «Далекі близькі» Володимиром Єрмоленком

У суботу, 12 вересня, в рамках ХХІІ Форуму видавців відбудеться зустріч з письменником Володимиром Єрмоленком та презентація його книги «Далекі близькі», що вийшла у «Видавництві Старого Лева». Зустріч відбудеться у Чорній залі Театру «Воскресіння» (пл. Генерала Григоренка, 5 ). Початок – о 15.00.

Про Руссо і страх близькості, про Казанову і чисту насолоду, про Ґарі й хамелеона, про Зонтаґ і чуттєвість… Про те, як філософія та література стають ключами до розуміння того, що навколо і всередині, наближають до розширення та поглиблення свого світобачення й сприйняття. Про вміння дивитися крізь, а не повз, і, звісно, про читання та писання. Про все це та чимало іншого - на зустрічі з Володимиром Єрмоленком говоритиме Вахтанґ Кебуладзе.

 «Далекі близькі» – це книжка про людей та їхні життя, їхні болі й радості – і водночас про сенси, що їх ці люди витворювали зі свого досвіду. Це книжка про те, як можна перетворити слабкість на силу, а ваду – на перевагу. Про те, як далекі класики можуть раптом стати близькими – як друзі, як рідні. Читати тексти Володимира Єрмоленка – особлива насолода, адже це – немов мандрівка глибинами сприйняття, сторіччям і епохами, людськими долями і філософськими сентенціями. Його письмо відкриває перед читачем унікальний ландшафт життя, ти починаєш бачити нові полонини, помічати  старі русла, відчувати як рухаються вітри.

«Зараз в Україні дуже відчутна тенденція: останні праці українських філософів присвяченні життю, біографіям – це великий поворот, тому що ти раптом відчуваєш, що люди, які раніше писали книжки, мають тіло, історії кохання, розчарування, болю, насолоди. І зрештою, ця книжка терапевтична, бо крізь призму конкретного прикладу ми можемо поглянути на своє власне життя. Одна з тем книги «Далекі близькі» – як людина переважає якісь свої вади, перетворює їх на переваги. Я б навіть запропонував таке поняття, як «перевада». Наприклад, як Руссо, який боявся говорити на людях, і тому став письменником», - розповідає Володимир Єрмоленко.

Володимир Єрмоленко - філософ, публіцист, есеїст, доктор політичних студій (Школа високих студій суспільних наук: EHESS, Париж), кандидат філософських наук (Київ, 2009 р.), старший викладач Києво-Могилянської академії.

Вахтанґ  Кебуладзе - кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage