Глина нашого життя від Юлії Мусаковської
Під час Книжкового Арсеналу відбулась прем’єра фільму «Глина» Олександра Фразе-Фразенка, знятого за мотивами збірки віршів Юлії Мусаковської «Чоловіки, жінки і діти», що вийшла у «Видавництві Старого Лева». Показ фільму супроводжувався читанням віршів у виконанні Юлії Мусаковської, модерувала зустріч заступник головного редактора ВСЛ Катерина Міхаліцина.
Юлія Мусаковська розповіла про процес створення фільму, співпрацю з режисером Олександром Фразе-Фразенко та концепцію, закладену в основу стрічки: «З Олександром мені було легко працювати. Нашою музою під час роботи стала акторка Олександра Сладкова, яка з’явилася у кадрі, і робота з нею також була дивовижною. Це мій перший подібний досвід. У фільмі розкривається концепція глини, згадана також і у книжці: глина, як першооснова всього живого, глина, яку ми можемо брати в свої руки і виліплювати з неї що завгодно, утому числі - і нас самих».
Юлія Мусаковська та Катерина Михаліцина говорили також і про аспекти, якими пронизаний фільм.
«Коли я побачила готовий фільм, я сказала Сашкові, що це дивовижно. – зізналась Юлія. - Тут є не тільки аспект глини як праматері, але й аспект створення себе. Попри те, що існують певні соціальні ролі, які інші люди намагаються на нас накласти і потім запекти, і ми повинні мати силу брати цю глину і навчитися з нею працювати, навчитися надавати їй і собі таку форму, яку ми бажаємо».
Фото Анастасії Стрілець
Вірші, що супроводжують фільм, не тільки інтимні. Вони також говорять про те, що відбувається зараз з нашою країною і людьми у ній. У якомусь сенсі глина – це той щит, який ми створюємо собі, яким ми захищаємося від навколишнього світу та намагаємось захистити інших.
«Два останні роки нас змінили і продовжують нас змінювати, продовжують формувати нашу ідентичність, - вважає Юлія Мусаковська. – У фільмі відбувається створення захисного щита з глини. Необхідність такого щита я відчуваю зараз ще крізь призму материнства. Якщо у тебе є дитина, ти не можеш повністю віддатися емоціям, ти мусиш створювати відчуття захисту. Можливо, цей дитячий аспект не до кінця проговорений у фільмі, але він проговорений у книжці. Ти мусиш бути сильною якщо не заради себе, то заради дітей. Це вже обов’язок».
Коментарі
Щоб залишити коментар, необхідно