0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
Генрі Марш: Геополітична боротьба ставить перед Україною завдання охорони здоров`я
Today Ukraine, фото - Генрі Марш на Майдані під час Революції Гідності
 
Погляд на Україну сьогодні: провідний британський нейрохірург Генрі Марш з любов`ю до України говорить про надію та завдання, що чекають на нас. Прочитати книгу Марша «Історії про життя, смерть і нейрохірургію» в українському перекладі від ВСЛ можна буде вже на початку вересня!  
 
***
 
Коли я вперше відвідав Україну 1992 року, я побачив, що їхня медицина в жахливому стані. До цього призвела зруйнована економіка – один із наслідків розпаду Радянського Союзу. Свою роль зіграло й те, що СРСР на багато років відставав від Заходу в питаннях охорони здоров`я.  Я швидко зрозумів, що Україна є дуже важливою країною – вона балансує між Європою і Росією, є вододілом між двома кардинально різними моделями історичного розвитку, одна з яких тяжіє до автократії (що після приходу капіталізму сьогодні приймає форму клептократії), а інша – ставить в основу права людини і закон.
 
Протягом вже 23 років у вільний час я працюю в Україні на громадських засадах. Під час роботи з моїм колегою, українським нейрохірургом Ігорем Курілцем, я відчув наявність конфлікту: успіх у лікуванні пацієнтів, залучення нового устаткування, навчання викликали лютий опір з боку колег-суперників. Це була постійна боротьба, лікар Курілець то впевнено підтримував мене, то засуджував. Зрештою, він відмовився від роботи у державній лікарні, де ми починали працювати, щоб заснувати власну нейрохірургічну практику. 
 
Прогрес був повільним та нерівномірним, але він був досягнутий, як тільки економічна та політична ситуація в Україні змінилась. Хоча країну і досі турбує багато історичних проблем, корупція та конфлікти, гірке розчарування у Помаранчевій революції, яка заклала основу для злочинного режиму правління Януковича.
 
В Англії моє захоплення і любов до України не підтримувала більшість людей до недавнього часу; це ексцентрично та досить загадково, але зараз, у період війни на кордоні України та Росії, зростає войовничий націоналізм, і це дає більше розуміння для людей. Тож я можу стверджувати, що відчуваю себе більш впевнено. Я добре знаю, і можу аргументувати, що праві й неправі обидві сторони. Що відмінності між східною і західною Україною глибокі й справді явні, і що українське суспільство залишається дуже корумпованим без незалежної судової влади і верховенства закону - це «буржуазні вигадки», що є істинним ґрунтом вільного суспільства і що так високо цінуються багатьма росіянами, які побудували собі будинки і відкрили банківські рахунки в Лондоні.
 
Апологети Путіна на Заході, які вважають себе реалістами (хоча дехто зарахував би їх до ленінської категорії  «корисних ідіотів»), стверджують, що Захід (і зокрема НАТО) не мають стосунку до України й повинен залишити її в російській «сфері інтересів». Європейський проект хорошого уряду і миру відкидає сумніви щодо військової потужності НАТО, що уже є вираженням американської гегемонії й тріумфу, а відтак принижує Росію.
 
У мене немає відповіді на питання, як вирішити ці жахливі проблеми, уникнути страшних політичних вбивств чи військових маневрів із використанням ядерних ракет. Моя мати була біженкою з нацистської Німеччини, і тут важко не проводити паралелей з минулим. Я боюсь за майбутнє, але принаймні я маю щастя бути лікарем, і ставлюся до усіх людей, незалежно від їхньої раси, національності чи політичних переконань згідно з правилами медичної етики. Я повернуся в Україну наступного місяця, працюватиму з моїми колегами. І, як завжди, я ніколи не вгадаю, що на мене там чекатиме крім довгої черги пацієнтів, які потребують допомоги, адже ніщо не дається легко в Україні.
 
 
Вам може бути цікаво
Викрадення! Гаряче літо Ракети на чотирьох лапах (колекція)
Ракета на чотирьох лапах під прикриттям (колекція)
Нові пригоди Ракети на чотирьох лапах (колекція)
Розшукується Ракета на чотирьох лапах (колекція)
Клуб червоних кедів. Ми the best! (колекція)
Клуб червоних кедів. Усе заради мрії (колекція)
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати