Stary Lev Logo

Французька весна: 7 книг, які можна прочитати за місяць
«Французька весна» — щорічний фестиваль французької культури в Україні. Це масштабна акція, яка відкривається 31 березня та триває протягом усього квітня. Отже, долучаймося, читаючи французьке. Зацікавленість у французькій сучасній літературі у нас досить висока, адже саме завдяки успіху книжкової добірки «Французский поцелуй: 7 книг для поклонников интеллектуального лета» і було започатковано «мандрівну» серію про знакові твори британської, американської, італійської, скандинавської, латиноамериканської літератури. У цьому огляді переважно новинки українських видавництв, про які ми ще не говорили.
 
Татьяна Гордиенко, WoMo
 
 
 
Давід Фоенкінос, «Видавництво Старого Лева»
 
Світ жорстокий, світ непередбачуваний, світ який завгодно, але не ніжний, чи не так? Проте, без ніжності навіть краса його не врятує. Головна героїня роману, Наталі, пізнає щедрість і жорстокість світу спочатку знайшовши «того єдиного» чоловіка, а потім втративши його. Засвоївши, що кохати й відчувати — це боляче, Наталі занурюється у роботу, а на роботі — такі нейтральні, якісь аморфні колеги. Ось, Маркус, наприклад — найпересічніший чоловік. Наталі і Маркус, на перший погляд, зовсім не пасують одне одному, та випадковий поцілунок перевертає їхні життя. За мотивами книжки вийшов однойменний фільм з Одрі Тоту, режисерами якого стали брати Фоенкіноси.
 
Ідеаль, або На поміч, пардон
 
Фредерік Бегбедер, «КМ-Букс»
 
Автор книги Фредерік Беґбедер – європейська літературна зірка, автор світових бестселерів «99 франків» та «Любов живе три роки». Герой його нового роману — той самий Октав Паранго з «99 франків». Йому вже, чи «лише», сорок років, за плечима термін у в’язниці, а отже саме час починати нове життя, бажано десь, де минуле не буде обтяжувати. Наприклад, в Росії, на посаді агента з пошуку вродливих моделей для агентства «Л’Ідеаль». Розпусний, гламурний світ моди раптом пропонує Октаву неможливе кохання 14-річної Олени Дойчевої, яка може стати згубою або ж спасінням для нього.
 
2084: Кінець світу
 
Буалем Сансаль, «Видавництво Жупанського»
 
Цей роман-антиутопія отримав гран-прі Французької академії та став номінантом ряду інших престижних французьких нагород з літератури. І якщо читати орвеллівський «1984» нам було просто моторошно, то у «2084» ми практично вже живемо. Ось як висловися сам автор у своєму інтерв’ю для «Дойче Велле»: «Свободи більше немає. Ми стали в’язнями надто жорстко організованих держав. Глобалізація нав’язує нам закони ринку. Реклама і маркетинг зумовлюють наші дії. Присутній скрізь всемогутній закон обмежує свободу громадян. Єдина свобода, яку ми маємо, це вибирати, чиїх вказівок слухатись. Тож мусульмани кажуть: аніж слугувати ринку й праву, краще будемо виконувати накази релігії. Оскільки релігія обіцяє нам рай… А до цього додається ще й пригода джихаду».
 
 
 
Аньєс Мартен-Люган, «Видавництво Старого Лева»
 
Аньєс Мартен-Люган подарувала нам вже третю книжку дивовижної насолоди: першим ми полюбили роман «Щасливі люди читають книжки і п’ють каву», потім захоплено читали продовження «Закохані в книги не сплять поодинці», а тепер ми будемо читати про те, що щастя — у наших руках, треба тільки наважитись знайти себе справжню.
 
Книжкова обитель
 
Домінік Фортьє, «Видавництво Анетти Антоненко»
 
Франкомовна література — це не тільки література Франції. Домінік Фортьє, наприклад, авторка з Квебеку (Канада), яка написала роман про місце, яке є одним з давніх символів Франції та її культури, — абатство Монт-Сен-Мішель з його знаменитою бібліотекою. Саме тут більше п’яти сторіч тому знайшов притулок художник, який ніяк не міг забути жінку, яку кохав. І саме тут, у наш час один письменник знаходить чийсь записник, з якого й дізнається про того художника. Чим закінчиться їх зустріч крізь віки і чому такою важливою є роль Книжкової обителі, що височить між небом і морем?
 
Зібрання творів
 
Антуан де Сент-Екзюпері, «Видавництво Жупанського»
 
Останній четвертий том зібрання творів Антуана де Сент-Екзюпері включає його найвідоміші твори: «Нічний політ», «Планета людей», «Військовий Льотчик», «Маленький принц» та «Південний поштовий», який до цього не перекладався українською. Окремо треба відмітити цінність передмови перекладача Анатоля Перепаді, який підкреслює неординарність та актуальність творчого спадку одного з найцікавіших письменників сучасної  французької літератури.
 
Цирк іде
 
Патрік Модіано, «Фоліо»
 
Патрік Модіано — лауреат Гонкурівської та Нобелівської премій. Мандрівний цирк — образ «інакшості», стихійний фактор руйнації усталеного порядку буденного життя. Випадкова зустріч із незнайомцем, або незнайомкою, може бути так само яскравою, доленосною, загадковою. Але цирк піде, а разом з ним і чарівність зустрічі, яка залишиться тільки у пам’яті.
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно