"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Фінська школа: вивчати лише потрібне
 
Старий Лев вже писав раніше про систему освіти у Фінляндії, якій заздрить увесь світ:) Але фінським освітянам цього недостатньо: вони планують нові удосконалення системи навчання. Тепер школярі вивчатимуть не загальні дисципліни, а окремі теми, які знадобляться їм у майбутньому.
 
Учні старших класів матимуть змогу обирати теми, які хочуть вивчати в межах тієї чи іншої дисципліни. Наприклад, якщо учень планує в майбутньому працювати у сфері обслуговування, він вивчатиме окремі теми з математики, мову з акцентом на дотичну лексику, правила поведінки у громадських місцях.  Такі уроки викладатимуть кілька вчителів.
 
Також планують змінити саму систему викладання. Фіни переконані, що сьогодні лекції у традиційному їх форматі неефективні. Тож учні не муситимуть сидіти за партами та слухати певний набір фактів, вони будуть працювати у маленьких групах і дискутуватимуть як між собою, так і з викладачами.
 
Такі зміни уже введені в кількох школах Гельсінкі та показують позитивні результати. У планах фінських навчальних закладів – і зміна системи освіти початкової школи.
 
Пасі Сіландер, менеджер з розвитку міста Гельсінкі, пояснює: «Світ докорінно змінився. Колись потрібно було багато банківських працівників. Сьогодні усе розвивається в ногу з технологіями. Тому ми повинні змінити і систему освіти, щоб готувати дітей до трудової діяльності у сучасних умовах».
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage