0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
Фашизм повертається - літературна версія Ярослава Мельника
Інтелектуальний трилер про витоки людської жорстокості
вийде у «Видавництві Старого Лева».
 
Яким би було людство, якби фашизм з його теорією надлюдини та вищої раси переміг? З людей варили мило уже в Освенцімі. А що сталося би, якби тисячолітній Рейх, про який мріяв Гітлер,  став реальністю і проіснував тисячу і більше років? Як би він еволюціонував? Що таке людяність? І що таке врешті людина? На ці та інші запитання відповідає Ярослав Мельник своїм новим романом «Маша, або Постфашизм», який у першій половині березня вийде у «Видавництві Старого Лева».
 
«Маша, або Постфашизм» Ярослава Мельника – унікальний для українського книжкового ринку роман. Це і антиутопія, футуристичний, «орвелівський» роман, і трилер, який тримає в напрузі від першої до останнього сторінки. Це сповнений гуманістичного пафосу філософський роман, який шукає відповіді на запитання, чи будь-яка істота, яка має людське тіло, - це людина. А ще це дивовижна історія любові, адже саме вона є одним із тих мірил, які визначають людське у нас.
 
Новий роман Ярослава Мельника «Маша, або Постфашизм» – це спроба зрозуміти історичні та психологічні витоки людської жорстокості: чому людина здатна зневажати іншу людину? Чому вона здатна її експлуатувати, вбивати? У цьому романі є вбивства, які ніхто не засуджує, і є любов, яку ніхто не визнає. Є кілька варіантів істин – на вибір. І є правда, якою б жорстокою вона не була. «Будь-яка правда шокує: наша свідомість не хоче прийняти правди, - розповідає Ярослав Мельник. -  Ми живемо в жорстокому світі, а покликання літератури – чесно показати цю жорстокість. Пройшовши через шок, ми стаємо глибшими, і в душі загоряється світло. Покладаю чимало надій, що цей роман про вигаданий світ не лише потрясе уяву читача, але і зробить його кращим. Що читач задумається над тим, про що раніше не думав. Хоча би вже над тим, що відчувають тварини. Тому що світ, в якому ми живемо, не завжди справедливий – ми повинні самі пробудити наш дух із летаргічного сну. Наша совість не повинна спати, думка повинна працювати. Тоді починається справжнє життя, а не животіння. Таке, яке почалося для героя мого роману – простого обивателя, кореспондента газети «Голос Рейху».
 
Ярослав Мельник – письменник-сюрреаліст, фантаст, філософ. Володар премії «Книга року BBC-2013» за роман «Далекий простір». Його книги вперше в історії премії тричі поспіль ставали фіналістами цього конкурсу. Вони також неодноразово потрапляли у фінал Книги року в Литві, їх номінували на Європейську літературну премію. Роман «Парії раю», що вийшов в одному з найбільших французьких видавництв, був високо оцінений паризькими критиками.  В новому вражаючому своєю метафоричною силою романі Ярослава Мельника «Маша, або Посташизм» йдеться про реалізовану ідею третього Рейху. Яким було би життя в постфашистському суспільстві. І чи не живемо ми вже тепер в епоху постфашистів?
 
Вам може бути цікаво
Аліса Андерсен: пригоди не принцеси, яка не плаває
Передпродаж новинки «Карти. Нові мандрівки»!
Коли настає ніч. Що відбувається, поки ми спимо
Шеремета Віта
П'ятковська Малгожата
Утнік-Стругажа Моніка
stary_lev Стежити
дописів читачів
Матеріали по темі
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати
Avatar
Дмитро Маєвський
Господи Боже Мій! Ну який в срак* фашизм. Люди, коли Ви вже почнете бачити різницю між фашизмом і нацизмом? Фашизм був в Італії, який по суті створив і привів до влади Б.Мусолінні а от нацистом вже був А.Гітлер, націонал-соціалізм(нацизм) це виключно німецьке явище. Мусолінні не вірив в арійську расу і не робив концентраційних лагерів де винищували євреїв. Так до чого тут ця недоречна назва Постфашизм? Коли люди почнуть вже вчити Історію. Адже це елементарні речі, це дві різні ідеології які порівнювати не варто. І зат
03-03-2016 11:48 |