"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

«Енергії, що він її залишив по собі, вистачить на століття...»
Під час «Книжкового Арсеналу» відбулась київська презентація книги поезій Грицька Чубая «П'ятикнижжя», що увібрала в себе не тільки вірші легендарного поета, а й його чернетки, родинні фотографії, приватне листування з найкращім другом Олегом Лишегою. Видання представляли донька поета Соломія Чубай, Олег Лишега та головний редактор «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка.
 
«Відкрию вам таємницю: я почала знімати документальний фільм про батька, - зізналась Соломія Чубай. - Оператором та режисером буде Олександр Фразе-Фразенко. Там буде багато нових фактів про Грицька Чубая. Змалку знала, що мій батько - поет , але розуміти його вірші почала років у 14-15. Це - підлітковий вік, коли ти особливо потребуєш батька, його поради, підтримки. Тоді мені по-новому відкрилася його поезія, відкриватися вона продовжує і надалі».
 
«Грицькові дуже пощастило з дітьми, адже і Соломія, і Тарас дбають про його спадок, - говорить Мар’яна Савка. - Грицько вмів залишати за собою слід в людях. А в цій книзі можна знайти багато знаків. Тут колажі, літери з його друкарської машинки, родинні фотографії, а ще листи, які досі не були оприлюднені, до Олега Лишеги і від Олега».
 
«Грицько Чубай був втіленням справжнього поета, - вважає Олег Лишега. - Поезію він трактував як найвищий ступінь музики. Він бачив її в ширшому значенні, а не лише в словах... Він зробив все, що міг за своє коротке життя. Енергії, що він її залишив по собі, вистачить на століття...»
 
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage