0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
Джон ле Карре отримає премію $100 тис за «вклад у демократію»
Автора детективів «Нічний адміністратор» та «У розшуку», які вийшли в українському перекладі у «Видавництві Старого Лева», англійського письменника Джона ле Карре нагородили шведською премією Улофа Пальме за «вклад у демократію». Про це повідомляє The Guardian.
 
Офіційно 88-річного письменника нагородили за вплив на суспільну свідомість та відстоювання гуманістичної позиції з питань індивідуальних свобод і фундаментальних проблем суспільства. Ле Карре пообіцяв передати кошти міжнародному гуманітарному фонду «Медицина без кордонів».
 
За словами організаторів премії, письменник звертав світову увагу до обговорення цинічних владних ігор великих держав, жадібності глобальних корпорацій, безвідповідального ставлення корумпованих політиків до нашого здоров’я та добробуту, зростання міжнародної злочинності, загострення ситуації на Близькому Сході тощо. Також вони називають його кар’єру «Надзвичайним внеском у необхідну боротьбу за свободу, демократію та соціальну справедливість».
 
За своє життя Джон ле Карре написав більше 20 романів, деякі з яких екранізували. Книги письменника переклали на більш ніж 40 мов.
 
Довгий час автор утримувався від нагород. Наприклад, 2011 року він попросив прибрати своє ім’я з переліку номінантів Букерівської премії.
 
Вам може бути цікаво
Шиманська Анна
Книжки про епідемії: вірус забуття, сліпоти і постправди
Рок, Пуччіні, трубачі: 10 книг про музику
Даруємо знижку на дві книжки тижня: «Професор Астрокіт і неосяжний космос» та «Професор Астрокіт і світ атомів»
«Хроніки Південного» — серед найкращих підліткових книжок 2019 року
Добрі історії: книжки-картинки для затишних читань
stary_lev Стежити
дописів читачів