"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Дитячі травми, Ямайка і королева Марго: що почитати на вихідних
Ми розповімо про книжкові новинки, на які варто звернути увагу.
 
 
Ґіліян Флінн, "Гострі предмети" (КМ Букс)
 
Історія не найлегша. Але, на думку більшості читачів Флінн, набагато вражаючіша, ніж її "Зникла", за якою 2014 року зняв однойменний фільм Девід Фінчер. В одному глухому американському містечку, де на вигляд все красиво і всі один одного знають, починають пропадати дівчатка. Згодом стає зрозуміло, що в околицях завівся справжній маніяк, який творить зі своїми жертвами жахливі речі.
 
Редакція однієї з газет Чикаго відправляє висвітлювати подію свою співробітницю Каміллу Паркер. І зовсім не тому, що вона хороший журналіст – як раз навпаки. А з тієї простої причини, що вона сама виросла в тих краях і може вивчити ситуацію "зсередини". Однак після повернення до рідного міста, де живуть мати, вітчим і зведена сестра, з якою вона довго не спілкувалася, на Каміллу обрушується шквал спогадів і страхів, пережитих в дитинстві. Історія ця лягла в основу однойменного серіалу НВО, головна роль в якому дісталася Емі Адамс. І його теж варто подивитися.
 
Сьюзен Гінтон, "Аутсайдери" (Vivat)
 
У передмові до цієї книги сказано, що вона "про підлітків і для підлітків". Однак читати її потрібно насамперед дорослим, щоб бути в курсі того, що відбувається за дверима власної квартири, уважніше придивлятися до дітей, які живуть поруч, – своїх або чужих – і, якщо знадобиться, втрутитися в їхні справи, щоб не дійшло до біди. Дії книги розгортаються в середині 60-х в одному з численних містечок Америки. Владу в ньому ніяк не можуть поділити дві банди – багатих хлопчиків і хлопців з простих і бідних родин. Перші – егоїстичні, жорстокі і вважають себе господарями життя. Другі – не так вже й погані, як про них думають, і в свої 14 чи 16 чимало побачили зовсім не через власну примху.
 
Але ці два паралельних світи ніколи не зможуть зрозуміти один одного і їм знову і знову доводиться влаштовувати розбірки. І одна з таких сутичок змусить деяких багато про що задуматися. Хоча вже і може бути пізно.
 
Книга ця увійшла до списку "100 заборонених книг XX століття" в Америці і в деяких штатах заборонена досі. Однак це не завадило Френсісу Форду Копполі екранізувати її далекого 1983 року. І подивитися фільм варто заради юних Патріка Суейзі, Тома Круза, Сі Томаса Хауелла і Метта Діллона, яким саме він відкрив дорогу у велике кіно.
 
 
Марлон Джеймс, "Коротка історія семи вбивств" (ВСЛ)
 
Якщо вам нічого не відомо про Ямайку, ось хороший привід розширити свої знання, з головою занурившись в її культуру, невід'ємною частиною якої є регі, наркотики, секс і насильство. В основу немаленької історії (якихось 900 сторінок), що отримала Букерівську премію, ліг реальний замах на Боба Марлі, що стався наприкінці 70-х.
 
До теми: купити книжку Марлона Джеймса "Коротка історія семи вбивств"
 
Рідна країна музиканта стояла практично на порозі громадянської війни. У зв'язку з чим він вирішив провести концерт, покликаний хоча б злегка розрядити обстановку. Але прямо до нього до будинку увірвалася група озброєних людей, буквально зрешетили все навколо і поранила самого Марлі. Навколо цієї події і побудований сюжет, показаний з точки зору відразу декількох персонажів.
 
Марина Гримич, "Ажнабія на червоній машині" (Нора-Друк)
 
Дивним словом "ажнабія" в Лівані називають іноземок. Головні героїні книжки – наші співвітчизниці, українки Павлина і Віра. Одна одружена з суннітом, друга є дружиною шиїта. І ось одного разу остання кудись зникає. А її друзі вирушають на її пошуки на червоній машині, на якій об'їздив всю країну і нібито самі опиняться в середньовічних арабських казках про "Тисячу і одну ніч". Автор цієї книги зараз живе в Бейруті. Крім письменницької діяльності, вона також захоплюється наукою і є досить відомим антропологом. А за одну зі своїх попередніх книг була удостоєна премії "Коронація слова".
 
Софі Перино, "Дочка Медічі" (Фабула)
 
Якщо ви любите довгі історичні романи, ця книга створена спеціально для вас. Її автор розповідає читачеві про те, хто ж така королева Марго. Як з простої дівчини сформувалася жінка, чия особистість ось уже яке століття не дає людям спокою. На тлі релігійних воєн, любовних битв і зрад їй вдалося пройти найскладніші випробування і знайти сили для того, щоб повернути те, що належало їй за правом народження і було втрачено. Критики негласно називають цей роман "французькою "Грою престолів" і вони в чомусь мають рацію, адже інтриг і змов в "Доньці Медічі" буде не менше, ніж в суворих землях далекого Вестероса.

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage