Дорж Бату презентує новий роман про буддизм, радянські репресії та дитинство в Бурят-Монголії
«Я дуже довго чекав на цю книжку, адже знав про дитячі роки Доржа Бату у буддійському монастирі від самого автора. Мене як сходознавця цікавили буденні речі: які книжки входили у курс навчання монахів і яким був спосіб життя у монастирі, якою була мова молитов тощо. Тому сам сюжет книжки для мене виявився повною несподіванкою. На моє здивування, він чимось нагадав мені "Пригоди Тома Сойєра" Марка Твена, але перенесені в азійські простори та реалії», – сходознавець та журналіст Олексій Коваль.
«Намагаючись зафіксувати свої відчуття від книжки "Таємниця старого Лами", я написав п’ять слів: учитель, друг, шлях, сансара, дитинство. А коли написав їх, зрозумів, точніше, відчув, що бракує шостого слова ніжність. І дописав ніжність, бо, можливо, це головне відчуття, яке у мене виникло після прочитання. Цю книжку можна порівняти із пригодницькою стрічкою з життя двох друзів, яку розказав один із них. Той друг, який любив дивитися на зірки неподалік Улаан-Уде, лежачи в степу, там, де зірки водночас і високо, і низько над головою», – актор та режисер Ахтем Сеітаблаєв.
«Маленька книжечка з глибинним змістом. Екскурс у дитинство автора раптово виявляється ще й збіркою буддійської мудрості. Буквально із кожного розділу хочеться запам'ятати й зберегти цитату. Але не варто сприймати "Таємницю старого Лами" лише як добродушну оповідь про життя юнаків у монастирі, бо всередині повісті на вас чекає справжній детектив», – співачка Христина Соловій.