"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

До 20-го Форуму видавців «Видавництво Старого Лева» підготувало гарячу книжкову 20-ку
До Форуму видавців у Львові, який відбудеться 10-15 вересня, ретельно готуються письменники, читачі, а особливо книжкові видавництва. «Високий Замок», який є партнером Форуму, знайомить читачів із новинками книжкового ярмарку. З особливою відповідальністю до ювілейного Форуму підготувалося «Видавництво Старого Лева». Книголюбів воно порадує двадцятьма свіжими новинками, серед яких книжки для найменших читайликів, підліткова література, доросла проза та поезія.
 
- Двадцятка КНИГ від «Старого Лева» до 20-го Форуму видавців – цілковито зоряна, - розповіла «ВЗ» письменниця, головний редактор «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка. – Приємно відзначити книги автора та ілюстратора світового масштабу Роба Скоттона – «Кіт на ім’я Сплет» та «Вдячний Сплет». За кордоном цей автор страшенно популярний. Його твори — хіти продажів. Приємно, що завдяки нашому видавництву він набуває популярності і серед українських дітей.
 
Справжньою подією Форуму стане приїзд на запрошення «Старого Лева» одного з найвідоміших дитячих письменників світу - британця Джеремі Стронґа. Разом з ним та перекладачем його творів Віктором Морозовим видавництво презентує новинку «Нові пригоди Ракети на чотирьох лапах». В рамках Форуму відбудеться кілька акцій та зустрічей із Джеремі Стронґом, під час яких шанувальники його таланту зможуть поспілкуватись із автором.
 
До ТОП-видань «Видавництва Старого Лева» увійшла книга «Белла-балерина» американської письменниці Лаури Еймі Гарн, яку ілюструвала знана у всьому світі художниця Валерія Соколова.
 
- Історія про Беллу-балерину вперше побачила світ у Нью-Йорку, де зараз мешкаю. Але я щаслива, що ця книга з’явилась і у моєму рідному місті Львові, - розповіла «ВЗ» Валерія Соколова.
 
- Український варіант книги мені більше подобається, ніж американський. Переклад, зроблений Катериною Міхаліциною, - дотепний і самобутній. Хай простить мене автор книги, але англійський текст виглядає більш плоско, одномірно. Завдяки багатству української мови казка заграла новими яскравими барвами. А завдяки талановитому колективу «Видавництва Старого Лева» український варіант «Белли» вийшов у привабливішому для дітей форматі. Американське видавництво дозволило собі в останній момент докорінно змінити обкладинку книжки і кольористику малюнків, що, як на мене, негативно вплинуло на загальний образ книги. Довго працювала над ілюстраціями до «Белли-балерини». Щоб створити малюнки доводилось уявити себе тваринкою, подивитись на світ очима маленького песика. Доля цуцика — непроста. У певний момент здавалось, що у мене навіть хвіст є (сміється. - І. К.). Белла для мене стала автобіографічною. Я теж свого часу, переїхавши у США, мусила важко шукати своє місце під сонцем. І прагнула повернутись на Батьківщину із гордо піднятою головою і здобутками.
 
Ще один особливий сюрприз від “Старого Лева” – казка «Хто зробить сніг». Це перший спільний літературний проект подружжя Прохаськів - перша дитяча книжка Тараса Прохаська та перший досвід Мар’яни Прохасько у ролі ілюстратора. Експеримент цих двох творчих людей вийшов неймовірно цікавим. Світ цієї книги дуже затишний, світлий і добрий.
 
Книга Олександра Гавроша «Дідо-Всевідо» огорнута таємничістю. Презентація цього твору буде теж містичною, адже відбудеться за участі справжнього мольфара із роду давніх карпатських мольфарів — Андрія Явного, який зараз мешкає у Москві.
 
- Проілюструвала цю книгу талановита київська художниця Світлана Фесенко, - зазначила «ВЗ» Мар’яна Савка. - Пані Світлана є автором ілюстрацій ще однієї нашої новинки — книги моєї мами Ірини Савки «Осиний мед дикий». Це видання для мене особливо дороге. Мама почала писати новели після шістдесяти років. Вона музикант, і її твори раптово вилились на папір звуковими рядками. Їхнє звучання наповнене, дуже сконденсоване за емоціями і змістом, кожна з цих новел може стати окремим фільмом.
 
Світлана Фесенко проілюструвала і нове видання «Лиса Микити» Івана Франка. «Видавництво Старого Лева» вважає, що така книга може мати багато художніх інтерпретацій. Тому у майбутньому над «Лисом Микитою» буде працювати і Валерія Соколова. «Старий Лев» запропонує два різні художні бачення одного твору.
 
- З трепетом чекали на вихід у світ «П’ятикнижжя» Грицька Чубая, -наголосила «ВЗ» Мар’яна Савка. - Головним натхненником цього видання була донька Грицька — Соломія Чубай. «П’ятикнижжя», в оформленні якого творча майстерня «Аґрафка» використала створені спеціально для цієї збірки роботи художника Романа Романишина, – унікальний і високомистецький проект. Передмову до «П’ятикнижжя» написав Костянтин Москалець, післямову – Олег Лишега. У серії «дорослої» поезії презентуємо також потужне видання «Чаргород» Богдана-Ігоря Антонича, - це своєрідна інтерпретація художником Олегом Рибчинським віршів геніального поета.
 
У цій серії вийшло також нове поетичне творіння Мар’яни Савки «Пора плодів і квітів». Презентація цієї книги відбудеться на Форумі в рамках музично-поетичного вечора «Джаз-кафе: Коротка історія танцю».
 
- Під час роботи над дитячими виданнями зрозуміли, що українському ринку страшенно бракує книг для підлітків, - продовжує Мар’яна Савка. - Тож почали видавати книги на актуальні для підлітків теми в серії «Майже дорослі». Це і світова підліткова класика, як-от «Таємний щоденник Адріана Моула» Сью Таунсенд, і українські новинки «Не такий» Сергія Гридіна та «Кав’ярня на розі» Оксани Сайко. Під час Форуму розпочнемо дискусію про проблеми підліткової літератури.
 
До двадцятки новинок «Видавництва Старого Лева» увійшли також книги: «Зоряний хлопчик» Оскара Вайльда, «Король Гризлі» Джеймса Олівера Кервуда, «Казки Андерсена. Книга друга», «Слон Ґудзик і вогняна квітка» Лесі Ворониної, «Малий Вовчик – лісовий детектив» Іана Вайброу та «Загублене цуценя» Анни Люлько.
 
- Одними книжками участь «Видавництва Старого Лева» у Форумі видавців не обмежиться, - наголосила Мар’яна Савка. - Потішимо гостей Форуму всесвітньо відомими гостями, цікавими проектами та презентаціями. Загалом видавництво запланувало на час Форуму близько 20 заходів, більшість з яких можуть претендувати на звання ТОП-події Форуму.
 
 
Інна КОРЧУК
 
 
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage