Для вчителів створили відеолекції про національних поетів
Семенюк Олена
13.11.2018
Літературна лабораторія Мистецького Арсеналу разом із відділом освітніх програм організували для вчителів середньої школи записи десятьох лекцій з курсу «Національні поети». Серед лекторів літературознавці, історики, зокрема доценти (Людмила Кісєльова та Ростислав Семків) та професори (Борис Шалагінов і Віра Агєєва) кафедри літературознавства НаУКМА, завідувач відділу шевченкознавства Інституту літератури НАНУ Олександр Боронь, кандидат історичних наук Інституту історії НАНУ Кирило Галушко, професор і доктор фізико-математичних наук Максим Стріха, а також доцентка Школи журналістики УКУ Ганна Улюра.
За словами кураторки Літературної лабораторії Мистецького Арсеналу Оксани Щур, подібні курси у культурно-мистецькому комплексі проводять уже більше року. До таких курсів запрошують науковців і лекторів вищої школи, які фахово займаються певною темою, але зазвичай транслюють це як ексклюзивне знання в стінах університетів чи на конференціях. У Мистецькому Арсеналі науковців заохочують розповісти про національних поетів популярно і доступно.
«Ми з лекторами хочемо зробити це знання максимально доступним; відео та інтернет допомагають нам розширити кордони і буквально вийти за стіни Мистецького Арсеналу. Відеозаписи таких лекцій у вільному доступі є фантастично популярними. В Україні робота над створенням корпусу лекцій такого рівня проводиться вперше – маю на увазі і масштаб лекторів, і охоплення матеріалу, і систематичність роботи, бо ми будемо продовжувати», – каже Оксана Щур.
Наразі ці відеолекції виклали на офіційній сторінці Мистецького Арсеналу в YouTube. Однак вчителі середньої школи можуть послухати наживо лекції безпосередньо в Мистецькому Арсеналі. Там вони дізнаються про цікаві факти та інтерпритації, які потім можуть використовувати на уроках, спілкуються з перекладачами книжок видатних поетів, з авторами підручників чи викладачами університетів.
На каналі Мистецького Арсеналу в YouTube доступні лекції про творчість Данте, Ґете, Байрона, Шевченка, Пушкіна, Шекспіра тощо.
Коментарі
Щоб залишити коментар, необхідно