"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Дітям про мистецтво: найцікавіші українські видання
Нікола де Сталь, «Парк де Пренс (Великі футболісти)», 1952
 
Валентина Вздульська, Казкарка
 
Абетка. З колекції національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків
 
Київ: Основи, 2016
 
«Мистецькі» абетки – доволі популярний сучасний жанр дитячої літератури. Їх ілюструють класичними зображеннями або ж оригінальними роботами художників-ілюстраторів. З одного боку, такі книжки можна віднести до мистецьких альбомів-кросоверів, що дарують естетичну насолоду читачеві незалежно від його віку. З іншого, видавці всіляко підкреслюють їхню освітню функцію, адже можливість досхочу роздивлятися такі «картинки» змалечку – найкращий і найефективніший спосіб знайомства дитини з мистецькими творами, а також розвитку візуальної культури загалом.
 

Прив’язка до абетки в таких виданнях досить часто є умовністю – прийомом, що дозволяє скомпонувати й піднести читачеві справді унікальний візуальний контент. У даному виданні це шедеври живопису, графіки, скульптури та декоративного мистецтва з колекції Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків у Києві. Кожна літера в абетці ілюстрована одним або кількома творами з музею.
 
 
Львів: Видавництво Старого Лева, 2015.
 
Я писала цей текст, щоб полегшити життя усім, хто любить живопис, та зовсім не знає, як оглядати мистецькі твори і як поділитися цією приємністю з дітьми. Мета одна – дати кілька підказок […] Традиційного трактування образотворчого мистецтва тут немає: читачеві не пропонують набір теоретичних даних про певний період, контекст, митця, тему та ін., його просто «ставлять» перед картиною. Саме вона – відправна точка. Такий підхід легко пояснити: для дитини – як, зрештою, і для дорослого нефахівця – на першому місця завжди буде сам твір. Франсуаза Барб-Ґалль.
 
 
Львів: Видавництво Старого Лева, 2016.
 
Почуватися непевно перед творами ХХ століття – цілком нормально. Вони часто створюють таке враження, що ми нічого не знаємо: дуже важко пов’язати те, що перед очима, із чимось зрозумілим. Франсуаза Барб-Ґалль.
 
Розмальовки за картинами Пабло Пікассо, Вінсента Ван Гога, Анрі Матісса
 
Київ: Час майстрів, 2016
 
Розмальовка – гарний і цікавий спосіб для дітей (і дорослих) познайомитися з творчістю цих видатних художників ХХ століття. Такий інтерактив не тільки закладе візуальне впізнавання шедеврів, але й створить простір для співтворчості та переосмислення картин і сприятиме естетичному розвитку юних читачів.
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage