"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Дітям про мистецтво
Надія Віконська, Prostir.Museum
 
У Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського (м. Коломия)
відбулася презентація книги Француази Барб-Ґалль «Як розмовляти з дітьми про мистецтво», яка нещодавно побачила світ у «Видавництві Старого Лева». 
 
Презентувала видання Софія Рябчук – перекладач книги та дослідниця творчого розвитку дітей, яка вважає, що одним з основних процесів дитячого розвитку є освіта через культуру. Під час презентації пані Софія зверталася до дітлахів, яких знайомила з багатьма нюансами мистецтва.
 
Дітей у формі гри залучали до огляду картин в експозиції Музею. Батьки теж захоплено навчалися у Софії Рябчук провокувати дітей до роздумів над картинами, про кольори та емоції, що виникають у дітей від сприйняття сюжетних композицій. Найактивніше діти коментували картини «Натюрморт» Миколи Варення та «Діти на кладці» Ярослава Пстрака. Перекладач зазначила, що саме такі картини найбільше приваблюють дітей, передовсім через яскраві кольори та зображення однолітків.
У «дорослій» частині презентації пані Софія розповідала батькам про орієнтацію дитини в музейному просторі. На основі презентованої книги Француази Барб-Ґалль пані Рябчук пояснила, що дуже маленьким дітям необхідно показати не більше трьох-чотирьох об’єктів поспіль. Треба постійно обговорювати з ними побачене, щоби у дитячій пам’яті залишилися знання. Адже похід у музей – справа, здавалося б, проста, але важливо, щоб дитині там сподобалося.
 
Книга «Як розмовляти з дітьми про мистецтво» дохідливо підказує, як навчити дітей розуміти і відчувати картину. На найбільш поширені й актуальні питання запропоновано лаконічні відповіді, покликані задовольнити цікавість і заохотити до нових пошуків. Це конспект, путівник, довідник і мистецький альбом водночас, який можна ретельно вивчати вдома, нашвидкуруч гортати у транспорті. Книжка буде цікава не тільки для педагогів чи мистецтвознавців, але й для всіх читачів, які люблять мистецтво.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage