"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Книгарні Старого Лева поповнилися ще однією гостросюжетною новинкою — романом американського письменника Райлі Сейґера «Останні дівчата». Перекладений Романом Гардашуком і художньо оформлений Іваном Шкоропадом, детектив розповість про героїнь, які змогли пережити минуле, але не звільнитися від нього.

Квінсі Карпентер вижила під час жахливої ночі убивств у Сосновому котеджі десять років тому. Друзі дівчини загинули, а їй судилося врятуватись і стати однією з «останніх дівчат». Так журналісти називають Квінсі, Саманту і Лізу — трьох щасливиць, яким вдалось неможливе.

Тепер у житті героїні (майже) все чудово і спокійно, але до моменту, коли одну з останніх дівчат знаходять мертвою. Тепер Квінсі вимушена все-таки повернутися до жахливих подій минулого. Дізнатися, що насправді відбулось і як вона вижила. Дізнатися все.

«Жанр “Останніх дівчат” можна визначати як пригоди чи детектив, та найліпшим варіантом, певно, буде трилер з елементами слешеру. Адже тропи (починаючи від самої назви), стиль і культурний бекґраунд головної героїні — підкреслено кіношні, — розповідає перекладач Роман Гардашук. — Книга спирається на американську традицію фільмів жахів — від класичного нуару та класики Гічкока аж до горорів вісімдесятих (саме фільмів стосується більшість приміток). Проте Райлі Сейґер не паразитує на ностальгії; використовує — так, але осмислює, переосмислює й субвертує звичні кліше й елементи. Тому знайомі образи масового розважального кіно — студентська вечірка в будиночку за містом, таємничий незнайомець і соковита різанина — стають основами психологічного, тривожного тексту про подолання травми й віднайдення справжньої себе, про довіру, вибір і прийняття. Головні персонажі — власне, персонажки, книги — жінки: вольові, покривджені, але справжні й готові боротися за своє життя та єство. Це не принцеси, що чекають на порятунок, не кралі для фансервісу і не зворушливі жертви. Власне, персонажки протистоять не лише загрозам своїм життям, а і цим нав’язаним ролям».

Англійською мовою «Останні дівчата» вийшли у 2017 році й стали світовим бестселером. Дебютний детектив Сейґера здобув нагороду «ITW Thriller Award», Стівен Кінг назвав його «великим трилером», а тепер роман готовий захопити, налякати й зацікавити українських читачів.

Райлі Сейґер — літературний псевдонім американського письменника Тодда Ріттера. 20 років він працював журналістом, редактором, графічним дизайнером та кінокритиком. Мешкає у Принстоні, штат Нью-Джерсі. Коли не працює над новим романом, то читає, гуляє і намагається якомога частіше ходити у кіно. Тодд є членом «Товариства письменників детективного жанру Америки» (Mystery Writers of America) та «Міжнародного товариства авторів трилерів» (International Thriller Writers).

 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage